Przedszkolaki przeciwko przemocy. W Piasecznie zagościła akcja „Nazywam się Miliard”

1

PIASECZNO Po raz pierwszy, za sprawą dwóch mieszkanek, nasze miasto wzięło udział w akcji „Nazywam się Miliard”. Chodzi w niej o to, aby poprzez taniec wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet. W piątek, w samo południe, na placu Piłsudskiego dzieci z piaseczyńskich przedszkoli zaśpiewały piosenkę „Nie jestem rzeczą, ani zabawką. Bokserskim workiem, ozdobną lalką”


Polska w międzynarodowej akcji „Nazywam się Miliard” bierze udział już od 10 lat. Najpierw uczestniczyło w niej 17 miejscowości, teraz jest ich niemal 200. W Piasecznie akcja odbyła się po raz pierwszy, a w jej organizację zaangażował się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wszystkich przybyłych w południe na plac Piłsudskiego powitała wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak. Następnie Joanna Kondrat, która wpadła na pomysł zaangażowania w akcję dzieci z przedszkoli, zaśpiewała wspólnie z nimi piosenkę „Nie jestem rzeczą, ani zabawką. Bokserskim workiem, ozdobną lalką”. Obecni na miejscu przedstawiciele straży miejskiej, nauczyciele i pracownicy różnych służb wykonali taniec sprzeciwu wobec przemocy.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię