Przedszkolaki z „Nutki” dla ukochanych Mam zaśpiewały i zatańczyły

0
art. promocyjny

PIASECZNO W niepublicznym przedszkolu „Nutka” przez trzy dni odbywały się barwne spektakle teatralno-muzyczne z okazji Dnia Mamy i Taty

Przedszkolne imprezy w „Nutce” planowane są już od września. W przygotowania zaangażowane są dzieci ze wszystkich grup – w tym roku łącznie 123 przedszkolaków. Tematyka oraz poziom wykonawczy poszczególnych przedstawień dostosowywany jest do określonej grupy wiekowej. W poniedziałek wystąpiły cztero- i pięciolatki z niezwykle bogatym i różnorodnym spektaklem, podczas którego można zobaczyć tańce (także baletowe), „Historię mamy i taty” ilustrujące chwile poznania się rodziców. Chłopcy zaprezentowali niezwykle widowiskowy taniec, w którym wykorzystano kapelusze i krzesła.

Nie mniej emocji przygotowano dla rodziców we wtorek. Na scenie swoje talenty aktorsko-taneczne zaprezentowały trzy- i sześciolatki prezentując spektakl oparty na ekranizacji Pana Kleksa. Podczas tańców nie zabrakło również rekwizytów, wspaniałych wachlarzy i kwiatów. Motywem przewodnim przedstawienia trzylatków były kwiaty. Małe „kwiatuszki” z niezwykłym wdziękiem prezentowały wiersze i życzenia dla ukochanych mam.

CZYTAJ TAKŻE:  Dzień Dziecka w Przedszkolu i Żłobku "U ŻWIRKA" w Baszkówce

W środę na zebraną publiczność czekały „Morskie opowieści” – wspaniałe widowisko przygotowane przez sześciolatków poprzebieranych za meduzy, rybki, kraby i rekiny. Właśnie z tym przedstawieniem dzieci już niedługo wezmę udział w Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA, który odbędzie się w Józefosławiu.


Doskonale poradziły sobie także 2,5-latki. To czas, gdy nabierają scenicznego obycia i pewności siebie. Do udziału w przedstawieniu zostali zaproszeni także rodzice, którzy zaśpiewali wspólnie z najmłodszymi.

Najmłodsi na scenie

Przygotowanie tego typu występów świetnie łączy edukację z zabawą – mówi właściciel przedszkola Michał Otręba. – Dzieci ćwiczą nie tylko pamięć, koncentrację i koordynację ruchową, ale uczą się współpracować w grupie i nabierają śmiałości w występach przed większym audytorium. Bardzo dziękuję naszemu wspaniałemu gronu pedagogicznemu, które poświęciło dużo czasu, a także włożyło dużo serca i pracy, by końcowy efekt był tak imponujący. Dziękuję też rodzicom za przybycie i wspólne spędzenie wspaniałych chwil, które na długo zapiszą się w pamięci.

 

CZYTAJ TAKŻE:  Dzień Dziecka w Przedszkolu i Żłobku "U ŻWIRKA" w Baszkówce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię