Przedszkole nr 8 walczy o dotację na budowę wodnego centrum obserwacji

0

PIASECZNO Projekt ekologiczny, który chce zrealizować Przedszole nr 8 w Zalesiu Dolnym, dostał się do finału programu „Eko odkrywcy”, pilotowanego przez fundację Nasza Ziemia. Aby otrzymał dofinansowanie, musi zdobyć określoną liczbę głosów. Głosowanie, w którym zostanie wyłoniona piątka finalistów z całej Polski, potrwa do 17 grudnia


Jest to już piąty projekt ekologiczny Przedszkola nr 8 w sześcioletniej historii konkursu, organizowanego przez fundację Nasza Ziemia.
– Cztery lata temu nasz projekt „Zapraszamy ptaki do ogrodu” znalazł się w gronie zwycięzców i otrzymał dotację – mówi Agnieszka Bukowińska z Przedszkola nr 8. – Chcieliśmy tak zagospodarować przestrzeń edukacyjną w ogrodzie, żeby dzieci miały dobre miejsce do obserwacji i mogły przy okazji coś zrobić dla ptaków. Założyliśmy kolonię szpaków, odbyły się taż warsztaty, na których rodzice i dzieci wspólnie robili budki.
W tym roku przedszkolni wychowawcy napisali kolejny projekt, zatytułowany
„Leśne oczko wodne – wielkie centrum obserwacji, badań i doświadczeń”. Został on dobrze oceniony i znalazł się w finałowej 15 projektów poddanych pod głosowanie. 5 projektów, które otrzymają największą liczbę głosów, uzyska dofinansowanie – zwycięzca 20 tys. zł, pozostali – po 3 tys. zł.
– Dysponujemy ciekawą przyrodniczo przestrzenią, którą chcemy tak zaaranżować, aby pełniła dodatkowo funkcję edukacyjną – wyjaśnia Agnieszka Bukowińska. – Mamy już i szpaki i poletko konwaliowe. Teraz chcemy dostosować nasze oczko wodne do obserwacji i badań.
Dzieci mogłyby w przedszkolnym zbiorniku badać jakość wody, obserwować cykl rozwojowy żaby, sadzić rośliny czy budować domki dla owadów.
– Chcemy też propagować zakładanie oczek wodnych w przydomowych ogrodach, ponieważ tworzą one mikroklimat korzystny m.in. dla alergików – dodaje Agnieszka Bukowińska.
Aby przedszkole uzyskało grant, potrzebna jest jednak pomoc mieszkańców. Głosować można codziennie, do najbliższej niedzieli, poprzez stronę www.ekoodkrywcy.pl/pl_PL/Project/show/1026

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię