Przedszkole przy Kościelnej czas otworzyć

3

GÓRA KALWARIA Z początkiem lutego dzieci rozpoczną zajęcia w nowo wybudowanym przedszkolu w centrum Baniochy


Po kolejnym odbiorze inwestycji, w ubiegłym tygodniu gmina uznała, że wykonawca w końcu spełnił wszystkie jej oczekiwania i rozpoczęła się przeprowadzka placówki.

– Niezamknięta pozostaje kwestia rozliczeń z firmą wykonawczą – informuje wiceburmistrz Mateusz Baj.

Wedle wyliczeń ratusza, za opóźnienie w realizacji inwestycji – zgodnie z zapisami kontraktu – wykonawca może być ukarany nawet kwotą około 300 tys. zł. Przedszkole pierwotnie miało być bowiem gotowe we wrześniu ubiegłego roku. Gmina musi teraz rozważyć, na ile opóźnienie jest zawinione przez firmę.

Nowy obiekt zastąpi ciasne wnętrza dworku w Wilczynku, w którym dotychczas działało przedszkole. W wybudowanym kosztem 2,6 mln zł budynku przewidziano miejsce dla 75 dzieci. Co ze starym dworkiem? Władze informują, że być może zostanie on wynajęty miejscowej firmie na biura.

Przy okazji budowy przedszkola, samorząd utwardził ul. Kościelną.

3 KOMENTARZE

  1. Proszę o sprostowanie artykułu w ostatnim zdaniu, mianowicie ul. Kościelna została utwardzona, ale jedynie do połowy, do skrzyżowania z ul. Słoneczną.

  2. Asfalt jest na części ul. Kościelnej, pomiędzy przedszkolem a ul. Słoneczną. Dobre i to, chociaż mieszkańcy czekają na prace przy pozostałym odcinku Kościelnej oraz całej Słonecznej.

  3. W nowym przedszkolu dzieci za to będą doświetlone sztucznym światłem, placówka prawie wcale nie ma okien wygląda jak jedna wielka stodoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię