GÓRA KALWARIA Lada dzień burmistrz podpisze umowy na inwestycje za ponad 5,5 mln zł. Latem przyszłego roku mają być gotowe przedszkole w Baniosze i sala gimnastyczna przy szkole w Czachówku


Początkowo gmina planowała rozbudowę zbyt małego dworku, w którym mieści się przedszkole w Wilczynku, ale ponieważ to zabytek, były problemy z uzyskaniem zgody konserwatora. Dlatego zdecydowano, że placówka przeprowadzi się do nowego budynku, który powstanie w centrum sąsiedniej Baniochy. Po perypetiach z przetargami, w końcu udało się wybrać wykonawcę inwestycji i – prawdopodobnie jeszcze dziś – burmistrz Dariusz Zieliński podpisze z nim kontrakt opiewający na 2,6 mln zł. Firma będzie miała za zadanie wykonanie projektu technicznego, a następnie wzniesienie nowoczesnego obiektu dla 75 dzieci. Przedszkole ma być gotowe w latem lub wczesną jesienią przyszłego roku.

W tym samym czasie salą gimnastyczną powinni cieszyć się także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Czachówku. Czekają na nią od 7 lat, od kiedy przygotowano projekt budynku. Obok liczącej ponad 80 lat szkoły stanie sala z boiskiem o wymiarach 12 na 24 metry, zapleczem, łącznikiem z dwiema salami lekcyjnymi oraz kotłownią (której placówka obecnie nie ma, jest ogrzewana elektrycznie).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię