Przejazdy kolejowe wkrótce otwarte?

0

PIASECZNO Dziś na zamkniętym przejeździe kolejowym w ciągu ul. Jana Pawła II odbyło się spotkanie techniczne przedstawicieli PKP PLK S.A. i wykonawcy prac Trakcji PRKil

Aktualnie na wiadukcie w ciągu Al. Kalin nie są prowadzone żadne prace. Zima w styczniu zaskoczyła kolejarzy – czekają na poprawę warunków atmosferycznych.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno nie jest na bieżąco informowany o postępach realizacji modernizacji linii, dlatego też w spotkaniu wziął udział pracownik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego z piaseczyńskiego urzędu.
Na spotkaniu ustalono, że przejazd kolejowy ma być otwarty 23 stycznia 2017 w trybie kategorii A, to znaczy ze sterowaniem i rogatkami. Równolegle prowadzone będą prace nad przebudową sterowni dla węzła piaseczyńskiego, co nie ma wpływu na przejezdność w tym rejonie.
Jednocześnie wykonawca poinformował, że prace modernizacyjne będą wymagały kolejnego zamknięcia przejazdu, które nastąpi na przełamie kwietnia i marca i potrwa około dwóch tygodni.
Zapewniono również, że o ile pozwolą na to warunki pogodowe w ciągu dwóch tygodni powinny zostać zakończone prace modernizacyjne na wiadukcie kolejowym w Alei Kalin. Sprawdziliśmy – aktualnie na wiadukcie nie są prowadzone żadne prace.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię