Przejścia dla pieszych poprawią bezpieczeństwo

4

PIASECZNO Pod koniec ubiegłego roku mieszkańcy osiedla Orężna skierowali do starostwa petycję z prośbą o wymalowanie czterech dodatkowych przejść dla pieszych. Trzy z nich niedawno powstały


Mieszkańcy poprosili o utworzenie przejść w rejonie ulic Andersena i Stokrotek, skrzyżowania Orężnej i Hemara, a także w pobliżu skrzyżowań z Wybickiego i Irysów.
– Chodzi o podniesienie bezpieczeństwa pieszych na naszej ruchliwej drodze – przekonywał wówczas Krzysztof Mogilski, inicjator wykonania przejść.
Po ośmiu miesiącach od złożenia pisma z podpisami zostały wykonane trzy zebry, przy ulicach Andersena, Irysów i Wybickiego.
Na przejście w rejonie ulicy Hemara będziemy musieli poczekać z powodów proceduralnych – informuje Krzysztof Mogilski. – Zwrócimy się też do gminy o doświetlenie nowych przejść.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Na tej drodze zamiast przejść najlepiej sprawdziłoby się kilka fotoradarów. Ci, którzy na tej drodze powodują niebezpieczeństwo będą ignorować przejścia dla pieszych, tak jak ignorują ograniczenie prędkości.

  2. Przy ulicy Kajki zebry się sprawdziły, ale fotoradary też by się sprawdziły zgadzam się.
    Dziękuję za pomysł.
    Poza tym bez przejścia dla pieszych fotoradary by nic nie pomogły bo bo właśnie chodziło o to że ludzie w ogóle się nie zatrzymywali bo nie było zebr dalej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię