GÓRA KALWARIA W szkole w Brześcach spotkali się – by złożyć sobie życzenia – samorządowcy, sołtysi oraz przedstawiciele lokalnych organizacji, firm, służb mundurowych i duchowieństwa.


„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie” – witając zebranych, burmistrz Dariusz Zieliński przywołał słowa wypowiedziane przez św. Matkę Teresę z Kalkuty.

Po złożeniu zgromadzonym życzeń gospodarz gminy podsumował krótko mijający rok.

Zakłady pracy się rozwijają, powstają nowe, przybywa mieszkań, a przede wszystkim rośnie liczba mieszkańców. To właśnie mieszkańcy są największym skarbem i potencjałem każdej gminy – powiedział burmistrz.

Zanim uczestnicy uroczystości połamali się opłatkiem i posilili się wigilijnymi potrawami, obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. Duże wrażenie robiła scenografia, a najgłośniejsze brawa rozbrzmiały po tym, jak grający pastuszka Mateusz Szlązak świetnie zaśpiewał piosenkę „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Nie obyło się oczywiście bez prezentów. Były upominki dla wszystkich gości i czekoladowe mikołaje dla młodych aktorów, natomiast społeczność szkolna obdarowała przybyłych aniołkami z masy solnej, zrobionymi przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wśród zgromadzonych nie zabrakło byłych lokalnych samorządowców, przyjechał też były wicepremier Janusz Piechociński.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię