Przeniesienie urzędu albo budowa parkingu. Burmistrz będzie analizował sytuację

13

PIASECZNO W centrum miasta cały czas brakuje bezpłatnych miejsc parkingowych. Nie jest tajemnicą, że wiele z nich zajmują urzędnicy pracujący nie tylko w gminie, ale też w sądzie czy prokuraturze. – Być może warto rozważyć pomysł przeniesienia urzędu na obrzeża miasta – zastanawia się burmistrz Daniel Putkiewicz


Urząd miasta znajdujący się przy ulicy Kościuszki nie dość, że zrobił się za ciasny (niektóre referaty przeniesiono już do innych budynków, m.in. przy ulicy Warszawskiej), to jeszcze, wraz z upływem czasu, stał się niefunkcjonalny. Z naszych informacji wynika, że budynek trzeba szybko dostosować do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, co będzie kosztowało ponad milion złotych (według kosztorysu 1,15 mln zł).
– Oprócz tego trzeba wymienić centralne ogrzewanie, co bez wątpienia wpłynie na poziom świadczonych usług, bo podczas remontu urząd musi pracować – wyjaśnia Arkadiusz Czapski, sekretarz gminy. Między innymi dlatego zarząd gminy analizuje możliwość budowy nowego magistratu w innej lokalizacji.
– Ewentualne przeniesienie urzędu poprawi sytuację z parkowaniem w centrum miasta – uważa burmistrz Daniel Putkiewicz. – Być może wówczas duży wielopoziomowy parking, o którym od dawna myślimy i który może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych, nie będzie potrzebny.
Póki co żadne decyzje dotyczące zabrania z centrum miasta urzędu gminy jeszcze nie zapadły. Co do lokalizacji nowego magistratu, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pod uwagę brany jest teren przy ul. Chyliczkowskiej, po drugiej stronie drogi 79.

TW

13 KOMENTARZE

 1. Nowy urząd, nowy parking, a na zwykły przystanek brakuje pieniędzy, ba na zwyczajną ławkę. Na przystanku na Jarząbka ludzie przysiadają na parapecie sklepu Stotokrotka, a na rondzie obok sklepu Black Red White na łańcuchu, obok targu mogą na krawężniku…:))) w centrum miasta straszą białe pawilony, przyjdą następne wybory to Pan Burmistrz będzie znów biegał po ulicach zatroszczony o mieszkańców.Ale, co tam urzędnicy będą mieli dogodny parking i dizajnerski budynek. A może by tak jakąś świetlicę dla seniora, park wodny, coś dla społeczeństwa, a nie tylko dla siebie….

  • Też mnie dziwi, że tam chcą stawiać basen za 40 mln zł. Jeszcze w PWIKu chcą wybudować biogazownie, dla bioopadów i kogenerację dla basenu. To wtedy będzie tam walić smrodem.

 2. „… nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pod uwagę brany jest teren przy ul. Chyliczkowskiej, po drugiej stronie drogi 79″
  ==============================================
  Czyli urząd byłby z tzw. „dupy strony”, bo miasto istnieje i rozbudowuje się w innych kierunkach.
  I zaraz by się okazało, że znów byłby problem, bo do tego nowego urzędu wszyscy by się pchali samochodami i zaraz by się Chyliczkowska totalnie zapchała.

 3. W dobie informatyzacji,budynki urzędów stają się za małe dla urzędników ,a za duże dla petentów.W KONSTANCINIE stoi przewymiarowany ratusz ,petentów jak na lekarstwo, natomiast stale brakuje miejsc parkingowych.Czy ktoś mi wyjaśni te zależności.

 4. To nie jest jeszcze tak wielki problem jak w przypadku oddziału ZUS na Puławskiej, gdzie nie ma dla petentów jakiegokolwiek miejsca parkingowego. Nawet dla niepełnosprawnych. Na ulicy jest zakaz postoju. Można ewentualnie zapytać o miejsce na komercyjnym parkingu kilkaset metrów dalej, ale nie zawsze miejsce się znajdzie a jeśli już, to trzeba płacić. Jaki sens jest lokować taki urząd w miejscu ze słabym dojazdem i bez parkingu?

 5. Ja bym nie zmieniał lokalizacji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Wyburzyć i budować nowy na 8-10 pięter z windami i z parkingami podziemnymi na poziom -3 . Na czas wyburzania i budowania, wynająć biura od dawnego TDP.

  • To jest bardzo rozsądne podejście! Po co ładować miliony w remontowanie budynku nieprzystającego do potrzeb mieszkańców i urzędu?! Można też wybudować nowy budynek z garażami podziemnymi na parkingu obok. Wtedy nie trzeba by wynajmować pomieszczeń a urzędnicy z okien widzieli by postępy prac. Pewnie byłaby to najszybsza inwestycja Piaseczna

   • Można wybudować nowy budynek Urzędu i Gminy Piaseczno z parkingami podziemnymi na obecnym parkingu Sierakowskiego. Tylko co zrobić ze starym budynkiem? Wyburzyć i wybudować np. nowy dom kultury. Pytanie, co na to konserwator?

  • Koniecznie z basenem na dachu i lądowiskiem dla helikoptera. Ja jednak optuje z Polcolorem. Tam burmistrz mógłby dojeżdżać do gabinetu samochodem i nie mieszać się z pospólstwem.

   • Z tym lądowiskiem na dachu to też dobry pomysł, ostatnio helikopter LPR lądował na placu Kisiela, ale z tym basenem to przesada, wystarczy burmistrzowi prysznic w gabinecie aby mógł się odświeżyć, jak rowerem przyjedzie do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię