Przeniesiono poradnię i warsztaty dla niepełnosprawnych

0

GÓRA KALWARIA We wtorek w wyremontowanym dawnym budynku łączności na terenie byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii otwarto filię poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej


– Nasza stara siedziba na ul. ks. Sajny była już zbyt mała. Dzięki tej przeprowadzce mogliśmy zwiększyć liczbę osób biorących udział w zajęciach z 16 do 32 – cieszy się Łukasz Owczarek, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej. Radości z przeprowadzki nie kryje również Bożena Małkowska-Baranowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która podkreśla że w dawnym miejscu były tylko trzy gabinety, a w nowym budynku jest ich w sumie sześć. Oprócz sali do integracji sensorycznej po dwa gabinety będą mieli do dyspozycji pedagodzy i psychologowie, a jeden – logopeda.
Dawny budynek łączności przy ul. Saperów przeszedł kompleksową modernizację, która pochłonęła niemal 4 mln zł.
– Widziałam ten budynek wcześniej, przed remontem, i naprawdę jestem pod wrażeniem – oznajmiła podczas uroczystego otwarcia Ewa Lubianiec, członek zarządu powiatu. – Teraz obydwie przeniesione tu placówki będą mogły wreszcie rozwinąć skrzydła. 

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię