Przenosiny miejskiej jadłodajni. Każdego dnia wydają około 80 obiadów!

0

PIASECZNO Od 4 stycznia miejska jadłodajnia będzie znajdowała się na tyłach budynku przy ul. Świętojańskiej 5A, w którym mieści się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej


W tej chwili darmowe obiady dla osób w trudnej sytuacji materialnej wydawane są w lokalu przy ul. Puławskiej 20. Od nowego roku miejska jadłodajnia zmieni jednak swoją siedzibę.
Przy Świętojańskiej są lepsze warunki lokalowe, jest więcej miejsca, a poza tym osoby potrzebujące wsparcia będą mogły skorzystać tu z kompleksowej pomocy udzielanej przez pracowników socjalnych – mówi Wioletta Urban z MGOPS.
Dwudaniowe obiady będą wydawane w godz. 13-14.30 i będzie można zjeść je również na miejscu, zachowując zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa. Posiłki dostarczy firma, która wygrała przetarg na ich przygotowywanie. Dodatkowo na miejscu będą wydawane paczki z banku żywności.
Obiady są serwowane w dni robocze, ale jeśli w tygodniu wypada święto, to potrzebujący otrzymują je również na dni wolne od pracy. Przysługują one osobom, które mieszkają same, a ich dochód nie przekracza 1051 zł oraz osobom mieszkającym w rodzinie o dochodzie nie wyższym niż 792 zł.
Każda sytuacja rozpatrywana jest jednak indywidualnie – podkreśla Wioletta Urban.
Chodzi o to, aby te obiady trafiały do osób najbardziej potrzebujących i tak się właśnie dzieje – dodaje.
Obok budynku przy Świętojańskiej 5A znajdują się też dwie szafy, które powstały w ramach akcji „Podziel się ciepłem”. W szafach można zostawiać niepotrzebne, wyprane ubrania, z których korzystają osoby najbardziej potrzebujące.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię