Przenosiny straży miejskiej do końca roku?

0

PIASECZNO Kilka miesięcy temu gmina kupiła od starostwa budynek przy ul. Czajewicza w Piasecznie, w którym kiedyś mieścił się wydział komunikacji. Kamienica wymaga odświeżenia i adaptacji. – Mimo to wierzę, że przeniesiemy się tam w najbliższych miesiącach – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej


Gmina kupiła budynek za około 2 mln zł. Jednak, wbrew wcześniejszym zapowiedziom (straż miejska miała zostać przeniesiona do niego od razu) do tej pory stoi on pusty.
– Znajdujące się tam lokale wymagają odświeżenia, uzupełnienia tynku, pomalowania – wyjaśnia Mariusz Łodyga. – Po przeprowadzeniu niezbędnych prac będziemy mogli się tam przenieść. Oczywiście chcemy, żeby nastąpiło to jak najszybciej. Wierzę, że przed końcem roku będziemy już urzędować w nowej siedzibie.
Prawdopodobnie najpierw do budynku przeniosą się strażnicy, a dopiero potem zostanie przeniesione tam centrum monitoringu (w tej chwili znajduje się w budynku komendy powiatowej policji), co wymaga spełnienia określonych warunków technicznych, m.in. dociągnięcia łącza światłowodowego. W nowym centrum ma być prowadzony podgląd na żywo z około 80 kamer, w tym znajdujących się w parku miejskim oraz parku w Józefosławiu.
– Do tego dojdą dwie kamery zamontowane w ramach tej edycji budżetu obywatelskiego przy ulicy Kusocińskiego – dodaje Mariusz Łodyga.
Tak duże centrum monitoringu będzie wymagało dodatkowego sprzętu. Na jego zakup radni już wcześniej zarezerwowali w budżecie gminy pół miliona złotych.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię