PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Wojewoda dał dziś zielone światło dla budowy przeprawy pomiędzy Wilanowem a Wawrem. Połączy węzły Puławska i Lubelska na Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli drodze S2. Ma być gotowy w 2020 roku


Będzie to pierwsza przeprawa przez Wisłę na północ od mostu w Górze Kalwarii i jest szansa, że przejmie od niego część ruchu. Dodatkowo będzie to najbliżej położony most przez królową polskich rzek od Konstancina-Jeziorny (wjadą nań przez węzeł Przyczółkowa – patrz mapka).

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wybrany już wykonawca mostu oraz 6,5-kilometrowego odcinka szosy ekspresowej S2, w ciągu najbliższych tygodni przedstawi harmonogram robót, a także rozpocznie prace przygotowawcze – wycinkę drzew i budowę dróg dojazdowych.

W ramach inwestycji powstaną właściwie dwa mosty, osobny dla każdej jezdni ekspresówki (z trzema pasami ruchu). W sumie przeprawa będzie miała 1,5 km długości i 42,6 m szerokości. Na moście zostanie wykonana wydzielona trasa dla rowerzystów, na którą będzie można wjechać z Wału Zawadowskiego po specjalnie wykonanej pochylni. Most będzie również stanowił bezpieczne przejście między brzegami dla dużych zwierząt.

Wojewoda obecnie prowadzi postępowanie zmierzające do wydania zezwoleń na realizację dla dwóch kolejnych odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) – A, długości ok. 4,6 km od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa (z budową tunelu pod Ursynowem) oraz C, długości ok. 7,45 km od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

Południowa Obwodnica Warszawy docelowo połączy autostradę A2 od zachodu na węźle Konotopa i wschodu na węźle Lubelska. Obecnie POW ma już prawie 17 km. Odcinek węzeł Konotopa – węzeł Puławska wraz z drogą ekspresową S79 (węzeł Marynarska – węzeł Warszawa Lotnisko) został oddany do ruchu we wrześniu 2013 r.

Mapa i wizualizacja: GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię