Przestrzeń oczami Nicolaia Angelova w galerii Lescer

0

PIASECZNO Już w najbliższą sobotę w galerii Lescer w Zalesiu Górnym zostanie otwarta druga wystawa z cyklu „Willa: reaktywacja”


W willi przy ul. Pionierów 11/13 będzie można oglądać autorską ekspozycję Nicolaia Angelova zatytułowaną ,,Flex”. Artysta urodził się w 1965 roku w Bułgarii. Studiował m.in. na Akademii Sztuk Pięknych w Sofii oraz Akademii Sztuk Wizualnych w Lipsku. Wystawiał między innymi w Salzburgu, Chemnitz, Berlinie, Dreźnie, Lipsku, Moskwie, Budapeszcie. W Polsce kilka jego prac można było zobaczyć w Elblągu (Galeria El) i Warszawie (Centrum Sztuki Współczesnej). Angelov niezwykle rzadko decyduje się na prezentację swojej twórczości. Decyzję o realizacji wystawy w galerii Lescer poprzedziły dwie wizyty artysty w Zalesiu Górnym.
Nicolai Angelov analizuje przestrzeń, bada ją, przekształca jej proporcje i charakter. W ten sposób zmienia zastane i kreuje nowe sytuacje. Artysta jest już w Zalesiu i pracuje nad swoją instalacją. Jedną z prac prezentowanych na wystawie będzie obiekt oparty na pryncypiach funkcjonowania camera obscura. W pomieszczeniu, które artysta przekształci w pierwowzór aparatu fotograficznego, w określonych warunkach pogodowych, we wnętrzu galerii, odbędzie się projekcja zewnętrznego świata.
„Flex” to druga z trzech wystaw, które odbędą się w tym roku w galerii Lescer. Sezon zamknie wystawa zbiorowa skoncentrowaną wokół twórczości Sola LeWitta, wybitnego artysty o światowej sławie. Wystawie towarzyszyć będą spotkania, wykłady i warsztaty dla dzieci.
Wernisaż wystawy „Flex” , którą będzie można oglądać do końca września, odbędzie się w w sobotę o godz. 16.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię