Przesyłka za pobraniem – jak wysłać?

0

Paczka za pobraniem pozwala odebrać płatność od odbiorcy paczki za pośrednictwem kuriera. Ponieważ odbiorca płaci za przesyłkę pobraniową, dopiero gdy otrzymuje paczkę, daje mu to zwykle większe poczucie bezpieczeństwa, bo nie musi płacić za coś, co być może nigdy do niego nie dotrze. Taka jest główna zaleta, którą kusi przesyłka za pobraniem jej odbiorcę. Dla wysyłającego nadanie paczki za pobraniem w praktyce niewiele różni się od nadania zwykłej paczki, dlatego nie warto przed taką prośbą, np. ze strony kupującego bronić się szczególnie mocno.

 

Nadający paczkę pobraniową nie powinien też martwić się o to, czy otrzyma należne mu pieniądze – te są bezpieczne i mogą być naprawdę błyskawicznie przekazane na konto nadawcy, zwłaszcza gdy przesyłka za pobraniem dostarczana jest przez sprawdzoną firmę kurierską. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wysłać paczkę za pobraniem i czego się wówczas można spodziewać, znajdziesz poniżej wszystkie potrzebne Ci informacje.

Gdzie warto zamawiać przesyłki za pobraniem?

Paczki za pobraniem dostarcza większość firm kurierskich. Takie przesyłki szybko i bezpiecznie docierają do odbiorcy i pozwalają sprawnie rozliczyć płatność za paczkę. To kurier pobiera pieniądze od odbiorcy paczki, a następnie przekazuje je na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Przesyłka za pobraniem jest standardowo usługą dodatkowo płatną, ale jej koszt nie wszędzie jest taki sam. Dlatego, jeśli planujesz nadać paczkę za pobraniem, nie wybieraj pierwszej lepszej oferty, bo istnieje dobry sposób, by zrobić to szybko, bezpiecznie i naprawdę tanio. Na stronie https://allekurier.pl/nadaj możesz nadać paczkę za pobraniem taniej niż bezpośrednio w firmach kurierskich i dokładnie wycenić jej koszt nim zamówisz kuriera. AlleKurier to broker usług kurierskich, który oferuje tanie przesyłki największych firm kurierskich i transportowych, a ceny za nadawanie paczek przez AlleKurier są nawet o 70% mniejsze niż bezpośrednio u przewoźników. Wysłanie paczki za pobraniem przez AlleKurier jest przy tym bardzo proste, trwa chwilę, a rozliczenie płatności odbywa się bezproblemowo.

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

Gdy Twoja przesyłka za pobraniem jest już prawidłowo spakowana, wejdź na stronę AlleKurier i w okienku „Wyceń paczkę” wpisz najważniejsze informacje o swojej paczce – jej rozmiary, ciężar oraz miejsce doręczenia. Uwaga! Pamiętaj, że paczka za pobraniem może być wysłana jedynie do miejsca znajdującego się w Polsce. Nie można wysłać paczki za pobraniem za granicę. Po uzupełnieniu danych kliknij „Więcej opcji wyceny” i wpisz w formularzu kwotę, jaką kurier ma pobrać od odbiorcy paczki, a następnie naciśnij „Wyceń przesyłkę”. Z wyświetlonej listy wybierz wariant, który najbardziej odpowiada pod względem ceny, czasu zwrotu pobrania czy terminu, w którym przesyłka za pobraniem będzie dostarczona i wypełnij wyświetlone pola formularza zamówień. Możesz w nim wybrać również opcję odbioru paczki pobraniowej przez kuriera z dowolnego miejsca – z pracy lub z domu i uniknąć biegania oraz wyczekiwania w kolejce. Sprawdź dokładnie dane adresowe, które wpisujesz, by paczka za pobraniem sprawnie dotarła do celu. W przypadku nadania za pobraniem bardzo istotną sprawą jest dodanie w formularzu numeru konta, na który otrzymasz zwrot pieniędzy pobranych przez kuriera. Gdy po opłaceniu zamówienia kuriera za pobraniem otrzymasz list przewozowy, naklej go na paczkę i czekaj na kuriera lub zanieś ją do wybranego punktu nadania.

Paczka za pobraniem – kiedy otrzymasz pieniądze z pobrania?

O tym, kiedy ujrzysz na swoim koncie pieniądze z pobrania, jesteś informowany w trakcie składania zamówienia na doręczenie paczki za pobraniem. Standardowy termin zwrotu pobrania może być różny w zależności od wybranego przewoźnika i waha się od 6 dni roboczych do 14 dni kalendarzowych. Pamiętaj jednak, że w wielu przypadkach masz możliwość przyspieszenia zwrotu pobrania, zwykle za dodatkową opłatą, wybierając w formularzu usługi typu pobranie Natychmiastowe lub pobranie Express. Wówczas firma kurierska szybciej przekaże Ci pieniądze, a może to zrobić nawet w ciągu 1. dnia roboczego. Warto też wiedzieć, że korzystając z platformy AlleKurier, za pobranie Express do 1000 zł nie zapłacisz dodatkowo ani grosza! Oznacza to, że nic nie dopłacając, dostaniesz pieniądze na konto w ciągu 3 dni roboczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię