Przeszkadzał w akcji ratunkowej, trafił do celi

3

PIASECZNO Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zatrzymali obywatela Ukrainy, który utrudniał załodze karetki pogotowia akcję ratowniczą, a następnie znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. 31-latek trafił do policyjnej celi.

Na ul. Kościuszki w Piasecznie starszy mężczyzna upadł na chodnik i stracił przytomność. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia, zaczęła udzielać mu pierwszej pomocy. W trakcie pracy ratownikom medycznym zaczął przeszkadzać jeden z przechodniów. Mężczyzna pomimo wielokrotnych wezwań i próśb utrudniał udzielanie pomocy.

Zaatakował ratownika

Na pomoc przybył patrol z piaseczyńskiej patrolówki. Wezwano mężczyznę, by natychmiast cofnął się od ratowników medycznych. Jednak nie zastosował się do poleceń dodatkowo używał wulgaryzmów. Odmówił policjantom podania swoich danych osobowych, nie miał również przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Mężczyzna próbował zaatakować ratownika, lecz szybka reakcja policjantów i użycie środków przymusu bezpośredniego poskromiło zamiar napastnika. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

 

Wydmuchał 2 promile

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Na komendzie ustalono jego dane osobowe, okazało się, że jest to 31-letni obywatel Ukrainy.

Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenie i z naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Obcokrajowiec został również ukarany za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym, nie podania danych osobowych w trakcie legitymowania oraz nie okazanie dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na żądanie Policji.

 

Źródło: KPP

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię