PIASECZNO Wczoraj wieczorem przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie pojawiły się potężne agregaty prądotwórcze. To w związku z przenosinami stacji transformatorowej, które okazały się niezbędne przy przebudowie skweru Kisiela.


– Agregaty ustawił wykonawca przebudowy placu Kisiela – informuje Tomasz Pawlak z biura promocji urzędu miasta w Piasecznie. – Chcieliśmy, żeby prowadzone prace nie wstrzymały dostawy prądu i dlatego zostało zawarte porozumienie z wykonawcą, który zajął się wynajęciem agregatów, ich obsługą i zaopatrzeniem w paliwo.

Agregaty mają pracować przez trzy dni, dopóki stacja transformatorowa, która znajduje się przy pobliskim przedszkolu nie zostanie przeniesiona w okolice ul. Zgoda. Koszt trzydniowego działania agregatów to ok. 80 tys. złotych – na razie wziął go na siebie wykonawca.

– Później prawdopodobnie gmina się rozliczy z tych środków, ale nie zawarliśmy jeszcze stosownej umowy, więc trudno mi powiedzieć czy przejmie na siebie cały koszt, czy tylko jego część – dodaje Tomasz Pawlak.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię