Przezwyciężając samotność

0

PIASECZNO Tylko do 24 listopada w Kolonii Artystycznej w Zalesiu Dolnym (ul. Dębowa 3) oglądać będzie można wystawę fotografii Michała Jelińskiego zatytułowaną „Kwiat paproci”. Ekspozycja została zrealizowana dzięki Stypendium Twórczemu Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

Jedną z osób otwierających w ostatnią niedzielę wystawę był wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.
– Mam nadzieję, że mieszkańcy gminy będą te prace chętnie oglądali – tym bardziej, że każdy z nich przyczynił się, po części, do ich powstania – powiedział wiceburmistrz.
Wystawa „Kwiat paproci” jest najnowszym cyklem fotografii artysty i traktuje o przezwyciężaniu samotności.
– Myślę, że te intymne fotograficzne pejzaże bardzo ładnie wypełniają przestrzeń Kolonii Artystycznej – powiedział Olek Ryszka z Centrum Kultury w Piasecznie.
Michał Jeliński (urodzony w roku 1973) jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW i Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi.
– Początkowo zajmowałem się tradycyjną fotografią przyrodniczą – mówi autor wystawy. – Na studiach w „Filmówce”, dzięki Marianowi Schmidtowi, mojemu promotorowi, odkryłem fotografię ekspresyjną i prace Minora White′a i Paula Caponigro. Ich fotografie stały się dla mnie inspiracją.
Michał Jeliński prowadzi również Pracownię Krajobrazu w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej, będąc jednocześnie członkiem Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Ekwiwalenty.
– Bardzo dziękuję wszystkim za obecność – powiedział Michał Jeliński. – To bardzo ważne, że na zakończenie pracy twórczej nie jest się samemu. A ten moment, kiedy się wszyscy spotykamy, jest po prostu niezwykły. Ta wystawa powstała dzięki wielu ludziom. Kwiat paproci to nie jest stan fizyczny, a świadomość umysłu, bo wszystko jest możliwe jeśli się w to wierzy.
A już jutro, 19 listopada autor wystawy opowie w Kolonii Artystycznej o fotografii i swojej pracy. Początek spotkania o godzinie 17. Wstęp wolny.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię