Przy CEM powstanie nowy skwer!

3

PIASECZNO Miasto robi się coraz bardziej zielone. Wkrótce nowy mini park pojawi się także przy Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, od strony ulicy Jana Pawła II. Urządzenie terenu będzie kosztowało prawdopodobnie ponad milion zł


W CEM trwają ostatnie prace adaptacyjne. Przed budynkiem, w centralnej części kompleksu od strony ul. Jana Pawła II, na działce o powierzchni prawie 2200 m kw. ma powstać park. Na pustym dziś terenie oprócz nowych nasadzeń zostaną wykonane utwardzone alejki, pojawią się elementy małej architektury (m.in. kosze na śmieci oraz ławki) oraz oświetlenie. Kilka dni temu odbyło się otwarcie ofert firm zainteresowanym realizacją inwestycji. Chęć wykonania zadania, które zostało podzielone na trzy etapy, zadeklarowały cztery podmioty.
Etap pierwszy ma polegać na zagospodarowaniu skweru, drugi – wykonaniu oświetlenia, a trzeci – zrobieniu przyłącza wodociągowego i systemu automatycznego nawadniania. Wszystkie kwoty zaproponowane w przetargu przekraczają milion złotych.
– Oferty są obecnie analizowane – poinformował nas w poniedziałek burmistrz Daniel Putkiewicz. – Nie ukrywam, że zaproponowane ceny są wysokie. Rozważamy więc różne warianty, włącznie z etapowaniem tego zadania.

Tomasz Wojciuk

3 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry, proszę za pośrednictwem portalu zapytać Pana burmistrza kiedy planuje zrobić porządek z nielegalnym targiem pracy który znajduje się naprzeciw inwestycji o której mowa w powyższym. Druga prośba, pytanie, też do Pana burmistrza, kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z zewnętrznej infrastruktury sportowej w CEM?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię