Przy których szkołach powstaną ścieżki rowerowe?

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W grudniu ubiegłego roku radni opowiedzieli się za rezygnacją z Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Środki zarezerwowane na obsługę wypożyczalni miały trafić na poprawę infrastruktury rowerowej w rejonie szkół. Teraz burmistrz opowiedział, co do tej pory w tej kwestii zrobiono


– Nie przewidujemy budowy ścieżek rowerowych przy SP nr 6 w Opaczy oraz SP nr 4 w Słomczynie, bo obydwie szkoły znajdują się przy ruchliwych drogach wojewódzkich – poinformował Kazimierz Jańczuk.
Jeśli chodzi o SP nr 3, nie udał się przetarg na budowę ścieżki wzdłuż ul. Bielawskiej. W związku z tym ścieżka ta została włączona do opracowania dokumentacji w całym rejonie ulic: Bielawskiej, Warszawskiej i Mirkowskiej. W kwestii ścieżek i infrastruktury rowerowej przy SP nr 2 odbyło się kilka wizji lokalnych w rejonie szkoły. W efekcie ma zostać rozpisany przetarg na oznakowanie i budowę ścieżek w tym kwartale. Przy SP nr 5 nic na razie się nie dzieje. Gmina liczy, że jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa drogi 721 i powstanie ścieżka rowerowa, która połączy drogę wojewódzką ze ścieżką w ul. Piaseczyńskiej od strony ul. Skolimowskiej.
– Wtedy przystąpimy do oznakowania i budowy ścieżek rowerowych przy SP nr 5 – poinformował burmistrz. W kwestii ścieżek przy SP nr 1 burmistrz Jańczuk rozmawiał ze starostą, który rozważa podobno możliwość zaprojektowania i budowy ciągu dla rowerzystów w ul. Chylickiej.
– Jak ten temat u starosty „dojrzeje”, przystąpimy do opracowania dokumentacji – zadeklarował burmistrz.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię