Przybędzie parkingów na terenie miasta

3

PIASECZNO We wtorek rozpoczęła się rozbudowa parkingu przy ulicy Kniaziewicza, naprzeciwko stacji kolejki wąskotorowej. Okazuje się, że w najbliższym czasie w Piasecznie zostaną wyznaczone także inne miejsca, w których będzie można zostawić samochód


Gruntowy parking przy Kniaziewicza istniał już wcześniej. Teraz jednak powiększy się dwukrotnie i zostanie wyłożony ekopłytami.
– Wjazd i wyjazd pozostaną od strony ulicy Kniaziewicza – informuje Włodzimierz Rasiński, kierownik gminnego referatu utrzymania infrastruktury i transportu publicznego. – Prace potrwają około dwóch tygodni.
Na przebudowanym parkingu będzie mogło pomieścić się nawet do 80 samochodów. Jednak na tym nie koniec, bo w związku z przyjęciem programu „wzmacniania” parkingów zewnętrznych, miejsc w których będzie można zostawić samochód ma sukcesywnie przybywać.
– Czyścimy rejon ul. Towarowej, aby móc utworzyć miejsca parkingowe po obu jej stronach – zapowiada burmistrz Daniel Putkiewicz. – Chcemy, aby zostały one rozdzielone między miejskie targowisko i dworzec PKP.
Z drugiej strony dworca, na terenie byłej stacji gazowej, ma powstać kolejny parking. Jak wszystko dobrze pójdzie, będzie on gotowy jeszcze w tym roku. Gmina planuje także zwiększyć liczbę miejsc postojowych na tyłach parku miejskiego. Miejsca, które się tam dziś znajdują zostaną uporządkowane. Oprócz tego pojawią się nowe. Na ulicy Zgoda w centrum miasta ma zostać wprowadzony ruch jednokierunkowy. Dzięki temu po jednej stronie ulicy zostaną utworzone miejsca parkingowe. Dodatkowe miejsca (prawdopodobnie 28) pojawią się również w rejonie ulicy Wąskiej.
– Pozwoli nam to odciążyć zatłoczoną ulicę Kościuszki – dodaje burmistrz.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Parking ogrodzili trzy dni temu, ludzi nie wpuszczają a roboty wykonali jak przez pół dnia pracy… Koparka pracuje 15 minut a stoi dwie godziny, sześciu pracowników jest a dwóch ”pracuje” reszta siedzi!!! tragedia jak w PRLu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię