Przybywa miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych

0

PIASECZNO Kilka tygodni temu, po naszej interwencji, zostało wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych na miejskim targowisku. Teraz dwa kolejne miejsca dla osób mających problemy z przemieszczaniem się powstały przy Szkole Podstawowej nr 2 w alei Kasztanów


Dwa nowe miejsca dla niepełnosprawnych przy „Krauzówce”

Tydzień temu pisaliśmy o nowym parkingu, który powstał przy „Krauzówce” w Zalesiu Dolnym. Przy ulicy Jesionowej zrobiono aż 36 miejsc parkingowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.
– Od roku starałem się, aby miejsca dla niepełnosprawnych zostały wydzielone na parkingu, który powstał od strony alei Kasztanów – mówi Piotr Dyttus. – Niestety, urzędnicy najpierw obiecywali, że zostanie to zrobione, a potem i tak nie dotrzymywali słowa.
Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego wyjaśnia, że na parkingu od strony alei Kasztanów nie było możliwości wydzielenia takich miejsc.
– Zaplanowaliśmy je natomiast przy okazji budowy nowego parkingu – dodaje.
Trzeba przyznać, że wydzielone miejsca dla niepełnosprawnych od strony Jesionowej są bardzo korzystnie usytuowane, bo znajdują się naprawdę blisko wejścia do szkoły.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię