Przychodnia Grapa nie zwania tempa

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Przychodnia Grapa stawia na rozwój. Do swojej oferty włączyła medycynę estetyczną, stomatologię, psychoterapię, diagnostykę laryngologiczną, biopsję sutków, tarczycy i sromu oraz bezpłatne badania dla pacjentów powyżej 40 roku życia.

 

Panie doktorze, dla kogo Państwo kierują usługi z zakresu medycyny estetycznej? Przecież można im się poddać w gabinecie kosmetologicznym.

Dr Marek Rychlik Dyrektor Medyczny: Większość zabiegów medycyny estetycznej to zabiegi iniekcyjne, oparte na przerwaniu ciągłości tkanki skórnej (kwas hialuronowy, toksyna botulinowa, mezoterapia). Co więcej, toksyna botulinowa (botoks) jest preparatem zarejestrowanym jako lek i stosowanym od wielu lat w różnych gałęziach medycyny, to najsilniejsza toksyna w medycynie, dlatego mogą ją podawać wyłącznie odpowiednio wyszkoleni lekarze. Nasze usługi z zakresu medycyny estetycznej kierujemy do pacjentek i pacjentów, które chcą powierzyć swoją urodę i zdrowie w ręce lekarzy, fachowców, którzy doskonale znają się m. in. na wykonywaniu wstrzyknięć dożylnych, domięśniowych i podskórnych. Zabiegi te służą przywracaniu lub poprawie fizycznego, umysłowego i społecznego samopoczucia pacjenta. Nasz personel to dyplomowani lekarze medycyny estetycznej, nazwisko dr Dorota Kowalczyk to już marka, a na dobry początek oferujemy pacjentom 20% zniżki na zabiegi.

W jakiej sytuacji należy wykonać biopsję?

Dr MR: Biopsję wykonujemy gdy w badaniu obrazowym czy przedmiotowym stwierdzimy guz, obrzęk i inne nieprawidłowości i nie jesteśmy w stanie określić charakteru zmiany. Wynik histopatologiczny i ocena patomorfologa pozwala nam potwierdzić lub wykluczyć proces nowotworowy, zapalny czy też postawić rozpoznanie oraz precyzyjnie dopasować leczenie do danej sytuacji klinicznej. Zachęcam pacjentów, by jak najszybciej reagować na wszelkie wykryte podczas samobadania lub podczas badania USG zmiany. Badanie to można wykonać w Grapie.


Jak można skorzystać z bezpłatnych badań?

Dr MR: Program POZ 40+ skierowany jest do pacjentów po 40 roku życia i starszych. Aby otrzymać e – skierowanie na bezpłatne badania laboratoryjne, pacjent loguje się na stronę www Internetowego Konta Pacjenta i udziela odpowiedzi w krótkiej Ankiecie 40 PLUS. W sytuacji braku dostępu do IKP, pacjent musi zadzwonić na infolinię i poprosić o wygenerowanie e-skierowania tel.: 22 735 39 53. Wystarczy tylko wybrać placówkę i zapisać się na badania. Badania te można wykonać w Grapie. Podczas wizyty pielęgniarka dokonuje pacjentowi również pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie, oblicza wskaźnika masy ciała (BMI), ocenia miarowość rytmu serca. Zapraszamy do Przychodni Grapa.

Czy w przychodni można wykonać endoskopowe badania laryngologiczne?

Dr MR: Tak, w Grapie można wykonać videolaryngoskopie, videofiberoskopie i videootoskopie. Gabinet laryngologiczny wyposażony jest w kamerę medyczną FULL HD z własnym źródłem światła, 2 optyki endoskopowe sztywne: Otoskop i Sinuskop oraz 1 optykę giętką: Nasofaryngoskop. Badania endoskopowe polegają na wprowadzeniu endoskopu optycznego z minikamerą przez nos celu obserwacji jamy nosa po krtań i gardło dolne a także do ucha w celu obserwacji narządów słuchu na monitorze komputera.
Dziękuję za rozmowę.

Artykuł służy do celów informacyjnych.

Przychodnia Grapa
Al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22 717 40 03 lub 01

www.przychodniagrapa.pl