Przyglądamy się koncepcji budowy piaseczyńskich basenów! Co z basenem w Zalesiu Górnym?

2

PIASECZNO Władze Piaseczna przygotowują się do budowy basenów. Wczoraj burmistrz Daniel Putkiewicz podzielił się z radnymi koncepcją inwestycji, która ma powstać przy ulicy Chyliczkowskiej na działce pozyskanej od SGGW

Powierzchnię całkowitą budynku przewidziano na 4 516 m kw, a sam basen sportowy ma mieć stałą głębokość 2 metrów i wymiary 16×25 metrów. Towarzyszyć mu będą trybuny dla widowni.

Pływalnia z prawdziwego zdarzenia

Kompleks oprócz głównego basenu będzie mieścił wodny plac zabaw, baseny rekreacyjne, oraz sauny, które mają działać na zasadach komercyjnych. Drugi basen ma służyć do nauki pływania i organizowania zajęć wodnych. Ma mieć wymiary 10×12,5 m i zmienną głębokość. Będzie też pełnił funkcję basenu rozgrzewkowego.
Kolejny basen rekreacyjny o wymiarach 7×12 m ma być połączony z wodnym placem zabaw o powierzchni 80 m kw.
– W roku 2021-2022 będziemy mogli zacząć budowę – zapowiada burmistrz Daniel Putkiewicz. Szacowany koszt inwestycji przekroczy 40 milionów złotych. Strefa basenowa ma mieć 1598 m kw, strefa saun 329 m kw, kolejne 282 m kw mają zająć szatnie.

Baseny na świeżym powietrzu

Gmina planuje też budowę basenów odkrytych stelażowych. Koszt tej inwestycji mógłby się zamknąć w kwocie 1,2 – 1,8 mln złotych. Kompleks basenów odkrytych składałby się z trzech niecek o różnych wymiarach i głębokości. Najmniejsza miałaby wymiary 7×16 metrów i głębokość 0,6 m, większa 20×20 metrów z głębokością 1,24 m, a największa 12,5 x 25 m z głębokością 1,5 m. Oddanie kompleksu mogłoby nastąpić już w czerwcu 2020 roku.
Już dziś jednak niektórzy mieszkańcy wyrażają wątpliwości czy kąpiele na świeżym powietrzu w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków to dobry pomysł? – Z oczyszczalni wciąż dobywają się przykre zapachy – napisał do nas wczoraj Czytelnik Marcin. – Nie wyobrażam sobie by w tym smrodzie ludzie korzystali z odkrytych basenów.

Czy gmina zainwestuje w baseny w Zalesiu Górnym?

Basen w Zalesiu Górnym dawno już nie spełniał standardów. Dziś jest już tylko wspomnieniem

Władze gminy aktualnie analizują możliwość zainwestowania w budowę basenu odkrytego na terenie kompleksu rekreacyjnego w Zalesiu Górnym. Aktualne kąpielisko pamięta jeszcze czasy PRL-u i zupełnie nie nadaje się do użytku, ani nawet remontu. Gdyby gmina chciała przejąć teren od starostwa powiatowego musiałby zainwestować prawdopodobnie kilkanaście milionów złotych oraz przejść żmudną drogę formalno-prawną, by obiekt mógł zostać zrealizowany na miarę XXI wieku. Samorząd musiałby się liczyć nie tylko z kosztami budowy samych basenów, ale także remontem grobli, która może nie wytrzymać przejazdu sprzętu ciężkiego, uregulowania prawa własności ulicy Wczasowej czy doprowadzenia energii elektrycznej. Czy radni dadzą burmistrzowi zielone światło na wydanie kolejnych milionów na budowę basenów w Zalesiu Górnym, szczególnie w kontekście inwestycji przy ul. Chyliczkowskiej? Dziś to nie jest jeszcze przesądzone. – Sprawdzamy możliwości, szacujemy koszty i pracujemy nad koncepcją zagospodarowania tego terenu – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz, ale dodaje, że jest jeszcze za wcześniej by mówić o terminie realizacji czy nawet rozpoczęcia ewentualnej inwestycji.

Adam Braciszewski

2 KOMENTARZE

  1. Jestem za tym By powstał Nowy spędziłam tam swoje dzieciństwo Jeździłam na kolonie do Zalesia Górnego z grupą chodziliśmy na ten basen teraz to jeżdżę tam ze swoimi pociechami byla fajna zabawa

  2. Ośrodek w Zalesiu trzeba by było zrównać z ziemią i wybudować od nowa. Wtedy miało by to sens. Myślę że to miejsce nie jest aż tak atrakcyjne aby wydawać miliony i czkać latami na efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię