Przygotowani na nadejście zimy. Jaka jest tajemnica szybkiego usuwania śniegu?

0

POWIAT Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad deklaruje, że jest gotowa na nadejście zimy. W tym roku na Mazowszu, według wstępnych wyliczeń, zostanie zużytych 65 tys. ton soli i 280 ton chlorku wapnia. Odśnieżanie ma kosztować około 25 mln zł

 

Przedsmak zimy mieliśmy już kilka tygodni temu. Trzeba przyznać, że drogi krajowe (DK) i szybkiego ruchu (S) są odśnieżane sprawnie. Pewnie też dlatego, że GDDKiA ma do dyspozycji aż 514 pojazdów. Ponadto, w związku z budową trasy S7 od lotniska do Tarczyna, na naszym terenie powstał nowoczesny obwód utrzymania tej jakże ważnej arterii.
GDDKiA chwali się, że na bieżąco monitoruje prognozy pogody, dzięki czemu może w odpowiednim czasie podejmować działania prewencyjne. Polegają one m.in. na posypywaniu dróg solą na krótko przed wystąpieniem opadów (tego typu praktyk nie stosuje się w przypadku dróg gminnych i powiatowych). Dzięki temu śnieg szybciej się potem rozpuszcza. GDDKiA ma do dyspozycji 70 drogowych stacji pogodowych, które na bieżąco monitorują m.in. temperaturę, wilgotność powietrza, a także siłę i kierunek wiatru.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię