Przygotowano 700 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy

1

GÓRA KALWARIA/POWIAT Powiatowe Centrum Ratownictwa i Zarządzania Kryzysowego wspólnie w wieloma innymi instytucjami, w tym żołnierzami z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej utworzyło na terenie Góry Kalwarii 700 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy


Z naszych informacji wynika, że część uchodźców przebywa już w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii. Kolejne miejsca czekają na uciekinierów z Ukrainy, głównie kobiety z dziećmi, w Tomicach oraz w internacie przy jednej ze szkół (również na terenie Góry Kalwarii). Powiat nie podaje do publicznej wiadomości lokalizacji tych miejsc, bo obawia się że wielu mieszkańców będzie chciało dowieźć tam dary, a na razie nie ma takiej potrzeby.
W ciągu ostatnich dni w ośrodkach tymczasowego zakwaterowania prowadzone były prace adaptacyjne. Pomieszczenia sprzątano i meblowano, w czym pomagali m.in. żołnierze z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, a konkretnie 61. batalionu lekkiej piechoty z Grójca.
Wszyscy czujemy potrzebę wsparcia naszych wschodnich sąsiadów. We współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi oraz organizacjami ochotniczymi m.in. Piaseczyńskim WOPR – Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria, ramię w ramię przygotowujemy miejsca noclegowe dla ukraińskich uchodźców – poinformował jakiś czas temu mjr Artur Boruta, dowódca 61. batalionu lekkiej piechoty z Grójca. – Nasi żołnierze rozkładają łóżka polowe, koce, poduszki, inni zajmują się terenem wokół budynków.
W trzech miejscach przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy będzie mogło przebywać łącznie 700 osób. Oprócz dachu nad głową mogą one liczyć także na pełne wyżywienie oraz – gdy zajdzie taka potrzeba – wsparcie psychologiczne.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię