Przygotowują „pomnik” wąskotorówki. Odpicowana lokomotywa stanie w centralnym punkcie stacji

0

PIASECZNO W sierpniu pod dębem od strony ronda Mazowieckiego zostanie ustawiona odmalowana lokomotywa Lxd2. – Liczymy, że ożywi ona stację i będzie przypominała wszystkim o pięknej historii wąskotorówki – mówi Michał Duraj, wiceprezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej


Na stacji wąskotorówki trwa remont dachu lokomotywowni

W ubiegłym tygodniu lokomotywa opuściła halę, w której była garażowana i zaczęto malować ją na kolory, w których kilkadziesiąt lat wcześniej opuściła rumuńską fabrykę.
– Docelowo chcemy ustawić ją na torze od strony ronda, z którego kiedyś wyjeżdżały pociągi z Piaseczna do Warszawy – mówi Michał Duraj. – Dzięki temu nasza odnowiona lokomotywa będzie dobrze widoczna z ul. Nadarzyńskiej i ul. Wolska Polskiego – dodaje. Lokomotywa będzie ciemnowiśniowa, z żółtym paskiem i srebrną lamówką.
Sezon letni sprzyja remontom na samej stacji, które finansuje gmina Piaseczno. Trwa modernizacja wagonu wernigerode, czyli reprezentacyjnej salonki zbudowanej na bazie wagonu towarowego. Wymieniane są w nim zużyte ramy, czołownice i elementy ostoi. Wszystkie prace powinny zakończyć się w sierpniu. Trwa też remont dachu na hali dniówkowej i hali głównej. W lokomotywowni uszczelniane są rynny, świetliki, nakładana nowa papa i wymieniane zniszczone elementy poszycia dachu.
– To samo będzie robione wkrótce na hali głównej – informuje Michał Duraj.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię