GÓRA KALWARIA Konkursy, spływy, rejsy łodziami tradycyjnymi i ratowniczymi oraz koncert szant – to tylko część atrakcji sobotniego Święta Wisły na Urzeczu 2017


Program jutrzejszej, odbywającej się pod patronatem Kuriera Południowego, imprezy na plaży przy tzw. tamie wojskowej na Wiśle zapowiada się wyjątkowo bogato. Już o godz. 10.30 ruszą zapisy chętnych do udziału w zawodach jazdy za motorówką na wakeboardzie i pozostałych atrakcjach na wodzie. Wyścigi wakeboardzistów rozpoczną się po godz. 11, zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy. Kwadrans później swoje stoisko udostępni Decathlon Piaseczno. Będzie można popływać na modnej ostatnio desce SUP (stojąc na niej odpychamy się wiosłem) oraz poznać inny sprzęt pływający. O godz. 11.30 osoby zainteresowane udziałem w spływie kajakowym z Królewskiego Lasu do Góry Kalwarii (informacje i zapisy: Czarek, 532 252 515), samochodami wyruszą do punktu startowego. Natomiast w samo południe przy plaży rozpoczną się rejsy tradycyjną drewnianą łodzią flisacka urozmaicone opowieściami flisackimi. Oprócz krótkich rejsów w okolicy tamy, w sobotę odbędą się dwa dłuższe rejsy – z Warszawy do Góry Kalwarii (starto około godz. 5.) oraz w drugą stronę (początek około godz. 15). Zapisać się na te dwa duże rejsy można dzwoniąc do Rafała, tel. 605 143 904.

Podczas imprezy będzie można popływać na desce SUP

O godz. 12 będzie też szansa popływać motorówkami ratowniczymi. Wodniacy zorganizują również o godz. 12.30 pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz ratownictwa wodnego (o 13.30 nauczą pierwszej pomocy). Natomiast o godz. 13.30 przewodnik oprowadzi obecnych po wystawie historyczno-fotograficznej „Z biegiem Wisły, z biegiem lat”. Po tej sentymentalnej przerwie o godz. 14.30 zostaną rozegrane wyścigi kajakowe na Wiśle. Pół godziny później rozpocznie się koncert szant w wykonaniu Piotra Zarzecznego. Będzie to wstęp do ogniska, które zakończy tegoroczne święto.

Organizatorzy podkreślają, że osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w konkurencjach i atrakcjach na wodzie. Udział w nich będzie bezpłatny, poza jednym wyjątkiem – rejsami z i do Warszawy.

Święto Wisły po raz kolejny zaistnieje dzięki Sekcji Narciarstwa Wodnego „Vistula Góra Kalwaria” – Piaseczyńskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wsparciu finansowemu gminy Góra Kalwaria i piaseczyńskiego starostwa. Współpraca: oddział Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Czersku, kajakigorakalwaria.pl, Fundacja Dom Wisły – Taxi Wisła i Decathlon Piaseczno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię