Przyjęto duże ulgi na wymianę „kopciuchów”

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Radni zdecydowali, że mieszkańcy którzy zdecydują się na wymianę pieców węglowych na bardziej ekologiczne będą mogli otrzymać aż do 8 tys. zł dofinansowania, pod warunkiem że kwota ta nie przekroczy 75 proc. kosztów całej inwestycji


– Podczas posiedzeń komisji smogowej w styczniu i lutym rekomendowaliśmy, aby osoby które zdecydują się na wymianę „kopciuchów” otrzymały dofinansowanie sięgające nawet 90 proc. kosztów inwestycji – przypomina radny Krzysztof Bajkowski. Tymczasem podczas sesji burmistrz przedstawił projekt uchwały, w którym kwota dofinansowania nie zmieniła się (8 tys. zł), jednak nie może ono przekraczać 75 proc. kosztów związanych z wymianą pieca.
– Wcześniej zaproponowałem 80 proc. – przypomniał radny Bogusław Komosa, a Krzysztof Bajkowski natychmiast zawnioskował o dofinansowanie na poziomie 90 proc.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk poinformował radnych, że jeśli przyjmą wniosek Krzysztofa Bajkowskiego, nie będzie można podjąć uchwały, która będzie musiała przejść wcześniej konsultacje w ministerstwie rolnictwa i UOKiK-u. Może to opóźnić procedowanie nad nią nawet o kilka miesięcy.
– Wycofuję zatem swój wniosek – zdecydował Bajkowski.
Radny Arek Głowacki zapytał, dlaczego burmistrz od razu nie skonsultował 80- lub 90-procentowego dofinansowania.
– Przedyskutowaliśmy to w urzędzie i uznaliśmy, że zostaniemy przy 75 procentach – wyjaśnił Kazimierz Jańczuk. – W przyszłości będziemy mogli to zmienić.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię