Przypomnieli twórczość Johna Lennona

0

PIASECZNO W piaseczyńskim Domu Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu „Szanujmy wspomnienia”. Tym razem głównym tematem były piosenki Johna Lennona – zarówno z okresu jego działalności w zespole The Beatles, jak i późniejszej kariery solowej

Z pewnością musi cieszyć fakt, że miejscowa publiczność nadal chce oglądać na scenie lokalnych wykonawców. W dniu imprezy nie można było już kupić biletów, bo wszystkie zostały wcześniej sprzedane. Koncert otworzyła Magdalena Gawrych, dyrektor Centrum Kultury w Piasecznie, która podkreśliła, że jest to już dziesiąte wydarzenie z tego cyklu. Następnie głos zabrał inicjator wydarzenia Grzegorz Rowiński.
John Lennon to postać, której przedstawiać nie trzeba – powiedział prowadzący. – W przyszłym roku będzie 80. rocznica jego urodzin oraz 40. śmierci i robimy chyba pierwszy koncert na świecie, który do tych rocznic nawiązuje.
Wykonawcy zaprezentowali różnorodne podejście do piosenek Lennona. Wokalistka Anna Grzejszczyk w towarzystwie Sławomira Kosińskiego (gitara), Norberta Satory (fortepian) i Marcina Molskiego (skrzypce) zaśpiewała, między innymi, słynny „Imagine”, a Aleksandra Ceregra (śpiew) i Mikołaj Zwierz (gitara) wykonali „Strawberry Fields Forever”. Piątkowy koncert był również okazją do debiutu dla zaledwie 16-letniej mieszkanki Konstancina Mai Stawiarskiej, która – akompaniując sobie na gitarze – postawiła na piosenki kolegów Lennona – „Yesterday” Paula McCartneya i „Here comes the sun” Georga Harrisona.
Pomijając wszystkie moje krytyczne oczekiwania wobec siebie, to wydaję mi się, że poszło mi dobrze – mówi Maja Stawiarska. – Jestem zaskoczona tym jak wiele osób przyszło i że im się podobało.
Jako ostatni na nieco bardziej rockowe wcielenie artysty postawili z kolei Marcin Skoczylas (śpiew), Janusz Waśniewski (gitara) i Mariusz Sibilski (gitara basowa), kiedy to można było usłyszeć pełną energii wersję „Give peace a chance”. W finale wszyscy wykonawcy, razem z basistą Karolem Łukasikiem, wykonali wspólnie piosenkę „Stand by me”.
Kolejny koncert z cyklu „Szanujmy wspomnienia” ma być poświęcony piosenkom z polskich filmów i seriali.

Grzegorz Tylec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię