Przywieźli medale z Budapesztu

0

PIASECZNO KICKBOXING Reprezentantów KS X Fight Piaseczno nie mogło zabraknąć na Pucharze Świata w Kickboxingu. W tym roku do stolicy Węgier udała się liczna, 14-osobowa ekipa naszych zawodników, która przywiozła do Polski aż siedem medali

Rywalizacja w Budapeszcie była, zgodnie z oczekiwaniami, niezwykle zacięta i stała na wysokim poziomie. Przez trzy dni rywalizowało ponad dwa tysiące zawodników z 43 krajów.

– O medal było bardzo trudno z uwagi na to, że w niektórych kategoriach walczyło ponad 30 zawodników – mówi Marcin Pałuba, prezes i jednocześnie trener w KS X Fight Piaseczno. – Tym bardziej cieszy siedem medali, które udało się zdobyć naszym reprezentantom.

Wśród dzieci rywalizujących w formule Pointfighting o szczególnie udanym występie może mówić Nadia Kord, która w kategorii wagowej do 30 kilogramów nie miała sobie równych i w świetnym stylu zdobyła Puchar Świata. W wyższej kategorii nasza reprezentantka dołożyła jeszcze srebro, gdzie w finale musiała minimalnie uznać wyższość utytułowanej Niemki. Medale przypadły również w udziale kadetom.

Jak burza przeszła przez turniej Karolina Chuda, która pokonała kolejno Słowaczkę, Bułgarkę, Węgierkę i swoją rodaczkę, zdobywając tym samym Puchar Świata w formule Pointfighting w kategorii wagowej do 28 kilogramów. Po brąz w kategorii do 32 kilogramów sięgnęła natomiast Zosia Przybylska, a o włos od medalu byli Kacper Zięba (-37kg) i Aleksander Bajor (-32kg). Nie gorzej poszło również – nieco bardziej doświadczonym – kolegom. Bartosz Dobrowolski, kadet starszy, wrócił do kraju z dwoma brązowymi medalami w formułach Light contact i Kick Light, a srebro wywalczył utytułowany Sebastian Jędraś (Light contact w kategorii wagowej do 84 kilogramów), dopiero w finale przegrywając z rywalem z Anglii.

W Budapeszcie odbył się jeszcze równolegle Otwarty Puchar Węgier, gdzie także nie zabrakło sukcesów piasecznian. W formule Pointfighting w grupie wiekowej Kadet młodszy bezkonkurencyjny był Michał Szyszko, który w kategorii open pokonał wszystkich swoich przeciwników i zdobył złoto. Jego klubowa koleżanka Julia Węgrzyn wywalczyła z kolei srebro w kategorii plus 42 kilogramy.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię