PSE wyremontują jeden z Domów Dzieci w Pęcherach

1

PIASECZNO W październiku pracownicy Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA rozpoczęli remont domu interwencyjnego dla dzieci, który zostanie odmalowany, wytapetowany i wyposażony w nowe meble


Domy Dzieci w Pęcherach działają od 4 lat. Dom interwencyjny jest z nich najintensywniej użytkowany, ponieważ jest w nim duża rotacja dzieci, przebywających w budynku czasowo. – W tej chwili mamy 11 podopiecznych, najmłodszy ma 2,5 roku – Joanna Regulska, wychowawca.
Współpraca z PSE zaczęła się w ubiegłym roku.
– Dostaliśmy od nich komputery – wyjaśnia Katarzyna Dzwonkowska, wicedyrektor Domów Dzieci w Pęcherach. Potem narodził się pomysł, aby przeprowadzić remont.
PSE sfinansowały zakup mebli, drzwi wewnętrznych, wyposażenia pokojów, a także farb, gładzi, tapet. Pracownicy firmy w ramach wolontariatu pomalowali już część pomieszczeń, wkrótce będą remontowane kolejne.
– Prace mają potrwać do końca listopada – dodaje Katarzyna Dzwonkowska. Pracownicy PSE przekazali także domowi nowe książki, kolorowanki i ubranka.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Instytucja w tym miejscu działa od 4 lat,a 3 raz wymiana mebli.Osobiście znam zdanie jedne z wychowawczyń na ten temat:”czy w domach kupuje się co rok nowe meble?” Zatem,meble są marnej jakości? Czy nadzór wychowawczy jest mierny bo zarobki b.słabe? No i pytanie o wiek dzieci tam przyjmowany bo wg.regulaminu-2,5 roku,a bywają młodsze.Pytanie do super starosty G.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię