Ptasia Pasja Krzysztofa Kosika

0

LESZNOWOLA Do 25 października w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej (ul. Nowa 6) będzie można oglądać wystawę malarstwa Krzysztofa Kosika – mieszkańca Władysławowa, który na co dzień jest cenionym architektem krajobrazu

Wernisaż wystawy rozpoczął się od koncertu jazzowego w wykonaniu Big Bandu dla Frajdy, po którym Krzysztof Kosik opowiedział o swojej malarskiej pasji.

– Może nie tylko ptakami się interesuję, ale kiedyś biegałem po polach fotografując je i tak mi zostało – mówił artysta. – Tytuł „Ptasia pasja” wymyśliła moja żona i tak, chcąc nie chcąc, do każdego swojego obrazu „wciskam” jakiegoś ptaka. Najbardziej lubię strzyżyki i kosy.

Urodzony w Polanicy Zdrój Krzysztof Kosik beztroskie dzieciństwo spędził w sąsiedztwie łąk i pagórków, a po studiach stworzył swój własny rajski ogród we Władysławowie. Jego dom, inspirowany licznymi podróżami do Azji, przypomina zresztą galerię sztuki. Artysta, który w młodości pobierał naukę w liceum plastycznym we Wrocławiu, inspiruje się takimi malarzami jak Marc Chagall, Henri Matisse czy Amedeo Modigliani. W obrazach stara się zamknąć swoją wizję świata, w której zawarta jest cała jego życiowa podróż, a także bardzo wyraźne poczucie estetyki. W jego pracach nie sposób nie dostrzec również szczególnego zamiłowania do koloru czerwonego.
– Nie wiem dlaczego go stosuję – przyznał malarz. – Może dlatego, że w Azji jest go tak dużo.
Wystawę w Starej Iwicznej można oglądać w dni powszednie w następujących godzinach: w poniedziałki i czwartki – od 8 do 19.30, a w pozostałe dni – od 8 do 15.30.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię