Publiczność tu rządzi, czyli 321 Impro! Zakończ wakacje na wesoło

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższą sobotę i niedzielę Konstancin-Jeziorna stanie się Alternatywnym Uzdrowiskiem Kulturalnym za sprawą pełnego gwiazd festiwalu improwizacji teatralnych 321 Impro


Podczas festiwalu teatralno-kabaretowego w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15), to publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami.

– To już ósma edycja festiwalu. Zaczęłam myśleć i oglądać tę ósemkę z każdej strony. Najbardziej podobała mi się w pozycji leżącej – mówi z uśmiechem Katarzyna Michalska, dyrektor artystyczna festiwalu. – Znak nieskończoności to klucz do tej edycji festiwalu. Nieskończoność czasoprzestrzeni, pomysłów, inspiracji, bezkres wszechświata i nieograniczona wyobraźnia oraz nieprzewidywalność tego, co wydarzy się na scenie – dodaje dyrektor 321 Impro. Hasłem tegorocznej edycji jest więc „Powrót do przyszłości”.

Ogrom pozytywnego myślenia

25 i 26 sierpnia na scenie zobaczymy gwiazdy impro, jak i młodych, utalentowanych artystów. Niczym bohaterowie hitowego filmu Roberta Zemeckisa „Powrót do przyszłości” aktorzy, a wraz z nimi widzowie, będą przemieszczać się wehikułem po wielu stylach i epokach. Podczas niepowtarzalnej podróży dojdzie do spotkania z Szekspirem, wypijemy kawusię w przedwojennej kawiarence, weźmiemy udział w szalonej imprezie z lat 80., a może poznamy także przyszłość. Biletem do niej jest bowiem ogrom pozytywnego myślenia, które niesie impro.

Na festiwalu (w sobotę oraz niedzielę o godz. 17). wystąpią grupy: Afront z Warszawy, Damy na Pany, BCA FLASH – młodzi panowie, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w Konstancinie, Oranżada na miejscu, a także Comedy Impro Banda z Warszawy, Paptak z Wrocławia oraz Disco Girls z Bydgoszczy, które w sobotni wieczór zabiorą publiczność na improwizowaną dyskotekę z lat 80 (godz. 22, altana przy Hugonówce). Będzie też tradycyjnie Mecz Impro (sobota, godz. 20.30). Tym razem w ringu do scenicznych improwizowanych zmagań staną Teatr AB OVO i Łowcy.B, czyli zawodnicy wagi ciężkiej w dedykowanych sobie scenicznych wyzwaniach. Ab Ovo to zespół scenicznych indywidualności, prekursorzy festiwalu, mający na swoim koncie wiele zwycięskich pojedynków, prawie wszystkie przez nokaut… umierającej ze śmiechu publiczności. W drugim narożniku staną Łowcy.B, którzy, jak sami przyznają, uwielbiają taplać się w absurdzie i grotesce. Ich znakiem rozpoznawczym są dziergane na drutach sweterki.

Kryją się za talentem

Tradycyjnie festiwal zamknie niedzielne muzyczne show (o godz. 20.30), w którym publiczność zdecydujecie co, jak i o czym zaśpiewają artyści. A na scenie wystąpią prawdziwe gwiazdy. Joanna Kołaczkowska (niezwykle charyzmatyczna aktorka kabaretu Hrabi). Obok niej ulubieniec narodowy Kacper Kuszewski – aktor teatralny, filmowy, dubbingowy i serialowy oraz wokalista i tancerz. Nie zabraknie też doskonałej aktorki i wokalistki Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej. Jej wizerunkowa delikatność, elegancja i opanowanie łączy się z kreatywnością, luzem i miłością do muzyki.

Artyści, którzy wystąpią na scenie reprezentują różne style, ale łączy ich improwizacja teatralna na najwyższym poziomie.

– „Publiczność rządzi” to hasło, które w 100 proc. oddaje to, czym jest improwizacja teatralna. Aktorzy, bez scenariusza, muszą sprostać scenicznym wyzwaniom, kryjąc się tylko za własnym talentem – zachęca Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury.

Siłą impro jest apolityczność, sceniczna elegancja i kulturalny język. Widownia festiwalu jest wielopokoleniowa, bawi się na nim każdy, kto ceni i rozumie inteligentny, często absurdalny humor. Bilety do kupienia na www.konstancinskidomkultury.pl, www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl. Więcej informacji na www.321impro.pl.

Imprezę polecają Kurier Południowy i Piasecznonews.pl.

Program

SOBOTA 25 SIERPNIA

17.00-19.30 WYSTĘPY TEATRÓW IMPROWIZACJI

AFRONT, ORANŻADA NA MIEJSCU, PAPTAK (BILETY W CENIE 20 zł)

20.30 MECZ IMPRO AB OVO & ŁOWCY. B (BILETY W CENIE 60 zł)

22.00 DISCO GIRLS (WSTĘP WOLNY)

 

NIEDZIELA 26 SIERPNIA

17.00-19.30 WYSTĘPY TEATRÓW IMPROWIZACJI

COMEDY IMPRO BANDA, DAMY NA PANY, BCA FLASH (BILETY W CENIE 20 zł)

20.30 MUSIC IMPRO SHOW (BILET W CENIE 60 zł)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię