Puchar Świata w Budapeszcie

0
Puchar Świata w Budapeszcie

PIASECZNO W dniach 18-21 maja 2017 zawodnicy KS X Fight wzięli udział w Pucharze Świata w Kickboxingu w Budapeszcie. Do turnieju zgłosiło się blisko 2700 zawodników z 38 krajów i 250 klubów. Na planszach i ringach można było zobaczyć aktualnych Mistrzów Świata i Europy.


W tym elitarnym gronie znalazło się 11 kickboxerów z Piaseczna, z czego 4 zdobywało swoje pierwsze międzynarodowe doświadczenie, a pozostali dzielnie walczyli o miejsca na podium. Wśród Seniorów najlepiej wypadła Dorota Godzina zdobywając srebrny medal w kat. -56 kg w formule K-1. Wśród Kadetów Starszych świetnie spisał się Klaudiusz Świstulski, który w dwóch formułach (PF i LC) wywalczył srebrne medale. Klaudiusz w finale formuły Light contact był dosłownie o włos od zdobycia najcenniejszego trofeum. Doskonale wypadła najmłodsza debiutantka – Martyna Wieteska sięgając po 2 brązowe medale w formułach Pointfighting i Light contact.

O podium otarli się również: Rafał Wójcik, Dominik Olędzki, Mikołaj Dąbrowski, Julia Bonder i Patrycja Jaworska, którzy zajęli  5 miejsca w swoich kategoriach wagowych. Wyjazd na Węgry poza dorobkiem medalowym był bardzo cenny ze względów szkoleniowych. Kickboxerzy mogli podpatrywać najlepszych zawodników na świecie, musieli opanować stres, a następnie wyjść na matę i pokazać się z jak najlepszej strony. To doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości.

źródło: piaseczno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię