Puławską dwoma pasami. Krok ku lepszej komunikacji z Warszawą, w oczekiwaniu na przełom

1

PIASECZNO Rozbiórka wiaduktu nad ulicą Puławską idzie zgodnie planem. Weekendowe zawężenie ruchu do jednego pasa dla jadących w stronę Warszawy zostało zlikwidowane. W poniedziałkowy poranek kierowcy pojadą dwoma pasami

Część wiaduktu po stronie dla jadących do Warszawy została już rozebrana. Przywrócono dwa pasy ruchu – co prawda zawężone do trzech metrów, ale ruch ulicą Puławską powinien odbywać się bez większych utrudnień.
Kolejne niedogodności czekają nas w przyszły weekend – tym razem Puławska zostanie zawężona do jednego pasa dla jadących w stronę Piaseczna. Do poniedziałku zostanie rozebrana rozebrana zachodnia część wiaduktu i wraz z początkiem kolejnego tygodnia ruch powinien odbywać się płynnie.
– Roboty zasadnicze związane z wymianą wiaduktu będą realizowane do końca lipca – informuje Mariusz Orzełowski, rzecznik prasowy PGNiG Termika, do której należy wiadukt. – Po ich zakończeniu nastąpi faza robót wykończeniowych, które maksymalnie mogą potrwać do grudnia.
Do końca wakacji Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zapowiada poszerzenie ulicy Puławskiej. Dzięki trwającej modernizacji będziemy mogli korzystać z trzech pasów ruchu, co ma nieco usprawnić wyjazd z Piaseczna w kierunku stolicy. Piszemy „nieco”, bo wszystko wskazuje na to, że prawdziwy przełom w komunikacji z Warszawą będzie mógł się dokonać dopiero po wybudowaniu Puławskiej „Bis”. Termin zakończenia tej inwestycji wyznaczono dopiero na na marzec 2021. Czy uda się go dotrzymać? Trzymamy za to kciuki.

1 KOMENTARZ

  1. Witam
    Nasuwa się tylko pytanie czemu jak już były utrudnienia nie zdemontowano tej metalowej konstrukcji ponad jezdnią za wiaduktem ?!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię