Puławska w nowej odsłonie, posadzono 23 drzewa

1

PIASECZNO Zakończył się ostatni etap zazieleniania Puławskiej po jej przebudowie. Wzdłuż ulicy posadzono 23 nowe drzewa.

W dwie ostatnie soboty października firma ogrodnicza realizowała sadzenie drzew wzdłuż przebudowanego odcinka ulicy Puławskiej. Nowe drzewa pojawiły się w pasie zieleni oddzielającym ścieżkę rowerową od chodnika oraz miejsc postojowych. Kolejne drzewa zostały też posadzone na skwerze obok przystanku autobusowego.

Warto było poczekać

Na ich posadzenie trzeba było poczekać do końca października ze względu na wymogi związane z cyklem wegetacyjnym roślin należy je sadzić w odpowiednim momencie roku.

W związku z tym, że zależało nam na drzewach, które będą już wystarczająco duże i odpowiednio przygotowane do posadzenia w centrum miasta, nasze glediczie zostały zamówione z odpowiednim wyprzedzeniem w szkółce specjalizującej się w tego typu hodowli – relacjonuje Patrycja Zych, Główny specjalista ds. Przestrzeni Publicznej. – W tej szkółce drzewa są przygotowywane w specjalny sposób. Między innymi kilkakrotnie przesadzane tak, by miały odpowiednią bryłę korzeniową.

„Odbetonowanie” centrum

Przy ulicy Puławskiej posadzonych zostało 17 glediczii trójcierniowych, 5 dębów szkarłatnych oraz 1 jabłoń ozdobna, w sumie 23 nowe drzewa, które uzupełniły wcześniejsze nasadzenia. Na odcinku od ul. Młynarskiej do ul. Chyliczkowskiej po przebudowie posadziliśmy 2525 sztuki krzewów oraz w sumie 6346 okazów traw ozdobnych, bylin i roślin cebulowych.

CZYTAJ TAKŻE:  Wielkie domino z kaset, zabytkowe samochody, komputery retro

Drzewa posadzone wzdłuż ulicy Puławskiej to jeden z elementów “odbetonowywania” centrum Piaseczna.

Obecnie trwają prace nad projektem wykonania nasadzeń na Rynku. Zależy nam na tym, by znalazło się tu więcej drzew, które zapewnią cień w upalne lato. Gotowy jest również projekt zagospodarowania dalszego ciągu ulicy Puławskiej oraz ul. Kościuszki. Również tutaj przewidzieliśmy sadzenie nowych drzew wzdłuż ulicy. Na odcinku od ul. Chyliczkowskiej do ul. Sienkiewicza miałoby zostać zasadzonych aż 60 nowych drzew – informuje wiceburmistrz Robert Widz.

Źródło: piaseczno.eu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię