Puławską wkrótce ozdobią nowe drzewa

4

PIASECZNO W najbliższych dniach piękne dorodne glediczie pojawią się wzdłuż ulicy Puławskiej. Drzewa zostały przygotowane w szkółce do tego, by dobrze sobie radzić w warunkach miejskich.

 

Projekt przebudowy ulicy Puławskiej obejmował nie tylko realizację infrastruktury dla pieszych, rowerzystów i kierowców, ale również instalację małej architektury oraz wykonanie nowych nasadzeń. Kwiaty, trawy i byliny zostały posadzone jeszcze w trakcie inwestycji.

Budzące kontrowersje paliki wskazują miejsca, w których o odpowiedniej porze roku zostaną posadzone drzewa

Teraz czekamy tylko na „wisienkę na torcie”, czyli drzewa. Na ich posadzenie trzeba było poczekać. Ze względu na wymogi związane z cyklem wegetacyjnym roślin należy je sadzić w odpowiednim momencie roku. A dodatkowo nasze nowe drzewa musiały „dojrzeć” do przeprowadzki.

CZYTAJ TAKŻE:  Mandaty na ponad 43 tys. złotych!

W związku z tym, że zależało nam na drzewach, które będą już wystarczająco duże i odpowiednio przygotowane do posadzenia w centrum miasta, nasze glediczie zostały zamówione z odpowiednim wyprzedzeniem w szkółce specjalizującej się w tego typu hodowli – relacjonuje Patrycja Zych, Główny specjalista ds. Przestrzeni Publicznej. – W tej szkółce drzewa są przygotowywane w specjalny sposób. Między innymi kilkakrotnie przesadzane tak, by miały odpowiednią bryłę korzeniową.

Nowe drzewa już niebawem ozdobią ulicę Puławską. Na wizualizacja ulica Puławska z zasadzonymi drzewami

Wprawdzie nasze drzewa w pełni zaczną cieszyć oczy dopiero na wiosnę, ale mam nadzieję, że mieszkańcy docenią ich obecność wzdłuż głównej ulicy miasta – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Idąc z duchem czasu staramy się „odbetonować” Piaseczno.

Wzdłuż ulicy Puławskiej zostaną posadzone 23 nowe drzewa. Powinno to nastąpić pod koniec października. Na odcinku od ul. Młynarskiej do ul. Chyliczkowskiej po przebudowie posadziliśmy 2525 sztuki krzewów oraz w sumie 6346 okazów traw ozdobnych, bylin i roślin cebulowych.

CZYTAJ TAKŻE:  Puławska w nowej odsłonie, posadzono 23 drzewa

Podobne nasadzenia planujemy zrealizować na dalszym ciągu głównej arterii miasta podczas realizacji przebudowy ulicy Kościuszki do ul. Sienkiewicza. Projektowane jest również zazielenienie Rynku.

4 KOMENTARZE

  1. Jeśli będzie tak jak na fotce porównania, to straż miejska może od razu wystawiać mandat za parkowanie na przejściu dla pieszych na Fabrycznej! 😉

    Czekamy na obiecywane przekształcenie ulicy Kościuszki na deptak.

  2. Pytanie podstawowe: czy te drzewa będą sadzone w wielkich betonowych donicach, czy też może moda na sadzenie drzew w takich donicach w Piasecznie przeminęła?

    Dodatkowa prośba: bardzo proszę – chyba nie tylko w swoim własnym imieniu – o poinformowanie czytelników, kto w UMiG-u promował i wdrażał w życie pomysł sadzenia drzew w donicach? Mieszkańcy (i przy okazji podatnicy) chyba mają prawo prawo do poznania i zapamiętania nazwiska tego osobnika?

  3. Vhyba powinno się zacząć nasadzenia od tych drzew, bo nie da się ich zasądzić bez zniszczenia tego co już jest zrobione, nie rozumiem. No ale nie jestem ogrodnikiem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię