Quadami na Górkach Szymona!!!

0

PIASECZNO Górki Szymona w Zalesiu Dolnym to enklawa spokoju, miejsce wypoczynku dla całych rodzin na łonie przyrody. Wczoraj w godzinach popołudniowych ten urokliwy zakątek Piaseczna wypełnił ryk silników. Ku przerażeniu mieszkańców na parkową alejkę wtargnęło kilka quadów, które nieśpiesznie przejechały koło akwenu


– Było około godziny 13 – mówi Jacek Andrzejak, który od lat organizuje spływy kajakowe rzeką Jeziorką. – Cisza, spokój, śpiew ptaków i rechot żab, a tu nagle ryk silników spalinowych. To było ze 140 decybeli – ocenia pan Jacek, który wyjął telefon komórkowy i nagrał przejeżdżające quady. Mężczyźni na quadach przejechali przez jaz i przemierzyli szlak spacerowy koło akwenu.

– Jestem tu co roku i po raz pierwszy zobaczyłem coś podobnego – mówi Jacek Andrzejak.

– Będziemy musieli przemyśleć jak zabezpieczyć to miejsce przed quadami – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – Trzeba pamiętać o tym, że nie możemy trwale odizolować terenu, bo muszą mieć do niego dostęp służby techniczne, czy choćby karetki pogotowia, w razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Często jestem na Górkach Szymona gdy biegam lub wychodzę na spacer z dziećmi. Nigdy nie spotkałem tam quadów. Mam nadzieję, że to incydent, który się już nie powtórzy.

Na jednym z quadów widać numery rejestracyjne. Czy sprawa zostanie zgłoszona na policję?

– Nie mam na to czasu – mówi autor filmu. – Wrzuciłem nagranie na Facebooka i obejrzało go już tysiące osób.

– Jeśli będę miał oryginalny film i jego jakość pozwoli odczytać numer rejestracyjny pojazdu to sprawę zgłosimy na policję – mówi Daniel Putkiewicz. – Jazda quadem na tym terenie powinna zostać ukarana – nie ma wątpliwości wiceburmistrz.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię