Radiowa Jedynka nadaje u nas

4

GÓRA KALWARIA W sobotnie przedpołudnie dziennikarze Radiowej Jedynki poprowadzą audycję z holu ratusza w Górze Kalwarii.

W sobotniej audycji „Jedyne takie miejsce” (godz. 9.00-12.00) dziennikarze radiowej Jedynki – Marta Januszewska i Grzegorz Frątczak, wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiają m.in. o Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego – współtwórcy Nowej Jerozolimy oraz o odkrywaniu na nowo mikroregionu Urzecze. Przybliżona zostanie również historia dworu Cadyka Altera. Po Górze Kalwarii słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia oprowadzą lokalni patrioci i znawcy historii: ks. Jan M. Rokosz, kustosz sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, Bożena i Wojciech Prus-Wiśniowscy – twórcy prywatnego Muzeum Regionalnego i Łukasz Maurycy Stanaszek – antropolog i archeolog, kustosz dyplomowany, badacz i odkrywca Urzecza.

Ponadto poruszone zostaną tematy dotyczące przyszłości miasta w związku z planami budowy portu rzecznego. Miłośników dobrego jedzenia z pewnością zainteresują rozmowy o kuchni Urzecza i pobliskich sadach, które również są wizytówką regionu. O rozwoju miasta i tradycjach kulinarnych w plenerowym studiu radiowej Jedynki w holu zabytkowego Ratusza Góry Kalwarii opowiedzą m.in. Dariusz Falana, Grażyna Leśniak z Fundacji Binduga i Marek Bąk.

Radiowców będzie można także podejrzeć na żywo przy pracy. Studio, w którym będą rozmawiali z gośćmi opowiadającymi o Górze Kalwarii, zorganizują w holu ratusza.

4 KOMENTARZE

  1. Zamiast nadawać z holu ratusza powinni wejść do jakiegokolwiek pomieszczenia, wtedy by zobaczyli w jakich skandalicznych warunkach muszą tam pracować ludzie. Wczesny PRL… to by dopiero była historyczna ciekawostka…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię