Radna apeluje do burmistrza o doświetlenie Zalesia Dolnego

0

PIASECZNO Radna Magdalena Woźniak poprosiła o doświetlenie ulic 3 Maja, Stołecznej oraz Matejki, uzasadniając to kwestiami bezpieczeństwa


W Zalesiu modernizowane jest oświetlenie uliczne. Magdalena Woźniak zwraca jednak uwagę, że nowe latarnie są niższe, przez co w wielu miejscach nie doświetlają chodników i ścieżek rowerowych.
Wnioskuję o doprojektowania dodatkowego oświetlenia, niższego i bardziej kameralnego – zwraca się w piśmie do burmistrza radna. O które ulice konkretnie chodzi? Jako pierwszą Magdalena Woźniak wskazuje al. 3 Maja. Latarnie znajdują się tam po północnej stronie jezdni. W efekcie znajdujący się po południowej stronie chodnik i ścieżka rowerowa (oddzielone są od drogi pasem wysokich drzew) toną w ciemnościach. Radna wnioskuje także o doświetlenie ulicy Stołecznej na kilku odcinkach. Zwraca uwagę m.in. na rejon zabytkowej stacyjki wąskotorówki. Przy stacyjce nie ma żadnych latarni. W efekcie nocą dochodzi tam do alkoholowych libacji.
Stanowi to zagrożenie dla tego cennego zabytku – uważa Magdalena Woźniak. Z kolei na Matejki nowe lampy oświetlają jezdnię, ale ich światło nie dociera już do ścieżki rowerowej i chodnika.
– Może warto to światło nieco przekierować lub wprowadzić jakieś inne rozwiązanie – proponuje radna. – Taka sama sytuacja jest zresztą na ulicy Wyspiańskiego.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię