Radna apeluje do burmistrza o doświetlenie Zalesia Dolnego

1

PIASECZNO Radna Magdalena Woźniak poprosiła o doświetlenie ulic 3 Maja, Stołecznej oraz Matejki, uzasadniając to kwestiami bezpieczeństwa


W Zalesiu modernizowane jest oświetlenie uliczne. Magdalena Woźniak zwraca jednak uwagę, że nowe latarnie są niższe, przez co w wielu miejscach nie doświetlają chodników i ścieżek rowerowych.
Wnioskuję o doprojektowania dodatkowego oświetlenia, niższego i bardziej kameralnego – zwraca się w piśmie do burmistrza radna. O które ulice konkretnie chodzi? Jako pierwszą Magdalena Woźniak wskazuje al. 3 Maja. Latarnie znajdują się tam po północnej stronie jezdni. W efekcie znajdujący się po południowej stronie chodnik i ścieżka rowerowa (oddzielone są od drogi pasem wysokich drzew) toną w ciemnościach. Radna wnioskuje także o doświetlenie ulicy Stołecznej na kilku odcinkach. Zwraca uwagę m.in. na rejon zabytkowej stacyjki wąskotorówki. Przy stacyjce nie ma żadnych latarni. W efekcie nocą dochodzi tam do alkoholowych libacji.
Stanowi to zagrożenie dla tego cennego zabytku – uważa Magdalena Woźniak. Z kolei na Matejki nowe lampy oświetlają jezdnię, ale ich światło nie dociera już do ścieżki rowerowej i chodnika.
– Może warto to światło nieco przekierować lub wprowadzić jakieś inne rozwiązanie – proponuje radna. – Taka sama sytuacja jest zresztą na ulicy Wyspiańskiego.

TW

1 KOMENTARZ

  1. no i znowu – szanowna Pani radna, nie wiem jak się projektuje oświetlenie ulic ale z wykształcenia technicznego jestem technikiem budowy dróg i mostów ale wiem że nie robi się tego na pałę – oczywiście ważne jest bezpieczeństwo, mam pytanko – jesli bezpieczeństwo (zakładam żę jest Pani radną z ramienia PO czy KO czy KOKO) to jestem za tym co Pani sugeruje i osobiście proponuje aby zwiekszyć oświetlenie do systemu latarnia co 10 m i doświetlenie choników od spodu przez szklane chodniki, dlaczego – jak Pani opcja dojdzie do władzy to nie tylko przy tak oświetlonym kwartale ale nawet o 12 w dzień allachabaran i jego syn dzikiwatustan wyrwą nam flaki w drodze od auta do furtki. szukam broni bo na ustawę nie liczę że uchwalicie, predzej własne córki oddacie itd itd moderator zara skreśli bo to fobia, tak tyle że oświetlenie nic nie da – proponuję by córki i tych ładniejszych synków trochę oszpecić coś na wzór mieszkańca pewnej katedry Nie Dam. amen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię