Radni dołożyli 18,5 mln zł. Zielone światło dla ważnej inwestycji!

3

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Radni sejmiku województwa mazowieckiego dołożyli we wtorek 18,5 mln zł do planowanej rozbudowy drogi 721 na odcinku od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji


Po aktualizacji kosztorysu inwestorskiego okazało się, że zarezerwowane na zadanie 80 mln zł może nie wystarczyć. Radni sejmiku dołożyli więc do tej inwestycji dodatkowe środki. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg, mający wyłonić wykonawcę zadania. Procedura przetargowa, jeśli nie będzie odwołań, powinna potrwać około trzech miesięcy. Byłoby idealnie, gdyby zaplanowaną na dwa lata inwestycję udało się rozpocząć jesienią tego roku.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Dobre to.Ale pilniejszą jest naprawa drogi DZIAŁKOWEJ w Józefosławiu.Jak będzie wypadek nie daj Boże ktoś zginie lub zostanie kaleką wtedy będzie dyskusja i brak winnych.

  2. Działkowa już się projektuje. Trzeba szukać finansowania na nią i zabezpieczyć środki, żeby projekt nie poszedł na półkę, tylko zaraz po jego otrzymaniu ogłosić przetarg na przebudowę.

    Tylko żeby nie było jak z ul. Kuropatwy, że kilka osób blokuje całą inwestycję uzasadniając to tym, że nie chcą „obwodnicy”. Tymczasem nie chcą (w pewien sposób zrozumiałe) pozbywać się swoich terenów pod nową ulicę. Bo sama ulica ma mieś po jednym pasie w każdym kierunku i po obu stronach chodniki i DDR. Protest jest przeciwko obustronnemu chodnikowi przy pozostawieniu takiego samego przekroju dla drogi, ale hasło do protestu jest „nie chcemy obwodnicy”, chociaż okrojenie drogi o chodnik dla pieszych nie zmniejszy przecież przepustowości drogi dla aut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię