Radni dołożyli pieniędzy na budowę Centrum Aktywności Seniora

0

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej powrócił temat budowy domu dziennego pobytu dla seniorów. Na inwestycję zarezerwowano w budżecie 6 mln zł, jednak budowa centrum będzie kosztować przynajmniej 4 mln zł więcej


Centrum Aktywności Seniorów ma powstać w centrum miasta, w miejscu Przedszkola nr 5 (zostanie wyburzone) przy ul. Szkolnej 18. W marcu zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego dla działki, na której w przyszłości powstanie CAS, a w sierpniu ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Niestety, okazało się że do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta opiewająca na kwotę ponad 10 mln zł. Przetarg unieważniono i rozpisano kolejny. Tym razem chęć budowy Centrum wyraziło aż 5 firm, które również zaproponowały wysokie kwoty (od 10 do nawet 14 mln zł). Tym razem gmina nie zdecydowała się unieważnić postępowania.
– Trudno liczyć, że cena będzie niższa – przyznaje burmistrz Daniel Putkiewicz. Podczas sesji okazało się, że radni mają podobne zdanie. Dlatego zdecydowali się dołożyć środki na budowę Centrum, co umożliwi podpisanie umowy z wykonawcą. Budowa CAS rozpocznie się prawdopodobnie w połowie przyszłego roku, a zakończy w roku 2021.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię