Radni i burmistrz reagują na nocne rozróby w centrum miasta

9

PIASECZNO Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej na skutek naszej wczorajszej publikacji poruszano temat awantur, do których dochodzi pod klubem muzycznym w centrum miasta, u zbiegu ulic Puławskiej i Młynarskiej


W ostatni weekend pod klubem muzycznym, gdzie już wcześniej miały miejsce różnego rodzaju rozróby, bójki i awantury, doszło do kolejnego mordobicia. Wczoraj opublikowaliśmy krótki filmik, na którym widać jak dwaj mężczyźni najpierw walczą na pięści, a potem przewracają się i dalej kontynuują szamotaninę na ścieżce rowerowej. Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, tego typu zdarzenia są w tym miejscu w weekendy na porządku dziennym.

Do zakłócania porządku publicznego w centrum miasta odniósł się podczas sesji burmistrz Daniel Putkiewicz.
Dawniej Piaseczno nie było oazą spokoju, ale z czasem udało się nam poprawić poczucie bezpieczeństwa – mówił. – Teraz naszym zadaniem jest to poczucie bezpieczeństwa utrzymać. To będzie niestety oznaczało dodatkowe wydatki. Na pewno chcemy, żeby w mieście było więcej patroli. Chcemy też wprowadzić dodatkowe etaty straży miejskiej. Ale nocne patrole oznaczają niestety koszty. W każdym razie trzeba ograniczyć te nocne imprezy, bo negatywnie wpływają one na wizerunek naszego miasta.

Dyskusja dotycząca bezpieczeństwa powróciła także później. Radny Paweł Poncyliusz poinformował, że sygnały o zakłócaniu porządku w centrum Piaseczna napływają do niego od dwóch miesięcy.

Straż miejska od czwartku, od godz. 22 do 3 rano ma pełnić w rejonie Puławskiej i Młynarskiej patrole – poinformowała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Z kolei radna Renata Mirosław zaproponowała, aby odebrać właścicielowi klubu muzycznego koncesję na sprzedać alkoholu.

Decyzję taką może i powinien podjąć pan burmistrz – wskazała radna Mirosław. – Nasi mieszkańcy czekają na zdecydowane kroki. Od 30 lat w Piasecznie nie było tak źle. Można powiedzieć, że mamy kryzys związany z bezpieczeństwem…


TW

9 KOMENTARZE

 1. Daniel Putkiewicz – „W każdym razie trzeba ograniczyć te nocne imprezy, bo negatywnie wpływają one na wizerunek naszego miasta”

  To trzeba się najpierw sąsiadów pozbyć co burdy i syf robią w mieście to będzie o wiele mniej negatywnych rzeczy wpływających na wizerunek naszego miasta bo póki co to nawet na nagraniu nikt nie mówi w języku polskim

  • dokładnie, znajomość języka to podstawa do pozostania w kraju. Osoby nie znające języka polskiego nie asymilują się, nie chcą być częścią społeczności… i nie chcę tu stawiać w złym świetle żadnej nacji, ale widzę, jak ukraińskie dzieci ciężko i wytrwale pracują w polskich szkołach i mierzą się z nauką języka, więc od dorosłych też trzeba zacząć wymagać.!

 2. Słychać piękną polską mowę.
  Wiem wiem to było skrajnie rasistowskie z mojej strony. To na pewno był pierwszy raz a mój komentarz jest tendencyjny.

 3. Dlaczego usuwacie komentarze? Po to jest forum, zeby komentowac Na temat ukraincow bioracych udzial w bojce nie bylo zadnych rasistowskich tekstow tylko prawda? Co sie dzieje z tym portalem??!!

 4. A po co dodatkowe koszty i patrole?! Skoro policja jest! ale nie reaguje! Bo się boją albo dłubią w nosie – jedno z dwóch. Przecież jedna z przechodniów jasno opisała sytuacje i nawet to nagrała telefonem ale usłyszała od policji ze każdy się bawi tak jak lubi Hahaha no żenada. To nie policja tylko zastraszone jełopy i lenie z odznakami.

 5. Władzuchno miasta niechcecie mieć burdy w mieście to się pozbądźcie języka Ukraińskiego z miasta, póki co to winicie mieszkańców rodowitych Piaseczna a w tle słychać samych Ukraińców. Na szczęście większość słyszy kto jest na nagraniu i sami dostarczyliscie dowody na to 🤣.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię