Radni PiS: podnieśmy pensje nauczycielom !

2

LESZNOWOLA Radni prześcigają się w proponowaniu rozwiązań, które w zamyśle miałyby poprawić los strajkujących nauczycieli. Ci z klubu Prawa i Sprawiedliwości wpadli na pomysł podniesienia im wynagrodzenia


Podczas ostatniej sesji, na ręce wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik trafiły dwa wnioski dotyczące nauczycieli. Pierwszy złożyła grupa 15 radnych, którzy zaproponowali „rekompensacyjne” pokrycie protestującym nauczycielom utraconych wynagrodzeń poprzez przyznanie im nagród za pracę organizacyjną na rzecz szkół oraz działania na rzecz oświaty. Gdyby tak się stało, byłoby to naruszenie obowiązującego prawa ponieważ ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych mówi wyraźnie, że protestującym nie należy się wynagrodzenie za dni strajkowe. Stanowisko to z całą stanowczością podtrzymują Regionalne Izby Obrachunkowe. Przestrzegają one także samorządowców, którzy próbują wypłacać nauczycielom wynagrodzenia „innymi metodami”, że będzie to traktowane jako naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Pod interpelacją podpisał się tylko jeden radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości – Krzysztof Łupiński. Tymczasem radni PiS-u, wraz z Łupińskim, przygotowali alternatywną propozycję. Chcą, aby rada gminy podjęła uchwałę podnoszącą uposażenie nauczycieli o 15 proc. wynagrodzenia zasadniczego. „Sądzimy, że ta kwota może w znakomitym stopniu przywrócić poczucie sprawiedliwości społecznej i zakończyć spór zbiorowy, jednocześnie polepszając warunki nauki naszych dzieci” – czytamy we wniosku. Jest mało prawdopodobne, aby wniosek PiS-u zaowocował projektem uchwały. Jednak nawet gdyby tak się stało, nie uzyska on raczej poparcia większości radnych.
– To wniosek polityczny – komentuje jeden z radnych, optujących za przyznaniem nauczycielom nagród.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Uuu lepiej żeby szef jaśnie prezes się nie dowiedział że ma takich zdrajców w partii bo w następnych wyborach będą musieli startować z list Biedronia…. A wtedy może być ból du…y. ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię