Radni pomagają w walce z koronawirusem

1

PIASECZNO Radni Renata Mirosław i Paweł Poncyliusz od kilkunastu dni wożą jedzenie potrzebującym oraz koordynują akcję szycia maseczek dla służby zdrowia


– Właśnie wieziemy do piaseczyńskiego Caritasu partię jogurtów, które trafią do najbardziej potrzebujących – mówi Renata Mirosław. – W każdą sobotę odwiedzamy około 10 osób, dostarczając im artykuły spożywcze. Do każdego trafia paczka o wadze około 10 kg. Są to działania cykliczne. Dziś wiele osób, które mają taką możliwość, pomaga innym. Radny powiatowy Robert Lichocki realizuje np. seniorom, którzy boją się wyjść z domu, recepty.
Nie jest to jedyna aktywność piaseczyńskich radnych, którzy weszli we współpracę z hurtownią materiałów oraz osobami szyjącymi bawełniane maseczki wielokrotnego użytku. Pierwszych 100 sztuk otrzymała przychodnia na Grapie w Konstancinie-Jeziornie. Kolejne mają trafić do Stoceru oraz przychodni przy ul. Fabrycznej w Piasecznie.
– Z tymi maseczkami jest naprawdę sporo roboty, bo najpierw trzeba zdobyć materiały i przekazać je szyjącym, a potem odebrać maseczki i je rozwieźć – przekonuje Renata Mirosław. – W tej chwili maseczki szyje 6 osób. Mogłoby więcej, ale nie mają maszyn. Staramy się im je dostarczyć. Za zaangażowanie w akcję szycia maseczek bardzo dziękuję mieszkance Magdalenki, Pani Longinie Milczarek.
Radni próbowali kupić płyn do dezynfekcji, który chcieli przekazać jednej z przychodni, ale nie udało im się go dostać.
– Będziemy wspierać ośrodki zdrowia w inny sposób – zapowiada piaseczyńska radna.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię