Radni poruszają problemy mieszkańców

9

PIASECZNO Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej radni składali interpelacje w sprawach, które zgłaszają do nich mieszkańcy

Radna Ewa Urbańska wskazała na potrzebę odwodnienia na terenach wiejskich, na granicy Złotokłosu i Henrykowa na obszarze ograniczonym ulicami 3 Maja, Świerkową, Rzeczną i Iwa. Radna wskazała potrzebę odtworzenia ok. 150 metrów rowu melioracyjnego między ul. Rzeczną a u. 3 maja.
Radna Hanna Krzyżewska poprosiła o wskazanie zastępczego lokalu dla potrzeb klubu seniora w Józefosławiu. Dopytywała też o postępy prac remontowych w nowym budynku Klubu Kultury w Józefosławiu. – Klub Kultury ma opuścić swoją siedzibę do lutego przyszłego roku, mimo że w nowej lokalizacji nie wszystkie sale są wyremontowane – zwróciła uwagę radna.
Radna Ewelina Wójcik poprosiła o więcej iluminacji świetlnych, które pojawiły się w mieście z okazji zbliżających się świąt. Zaproponowała też ekspozycję neonu „I love Piaseczno”.
– Taki neon mógłby przyciągać mieszkańców – uzupełnia radna Ewelina Wójcik. – Mogliby się integrować w przestrzeni miejskiej i robić sobie przy nim zdjęcia.
– Czy sprzęt w naszym ośrodku zdrowia przy ul Fabrycznej, a szczególnie aparat USG posiada wszelkie certyfikaty do użytkowania tych urządzeń? – dopytywał radny Łukasz Kamiński. – Zgłosiła się do mnie kolejna osoba, która mi powiedziała, że musi wynik badań potwierdzić w innym ośrodku, bo sprzęt w naszym nie ma certyfikatu.
Radna Joanna Morawska poruszyła problem komunikacyjny mieszkańców Zalesia Górnego, Wólki Kozodawskiej, Jesówki i Jazgarzewa. PKP zmieniło swój rozkład, aktualnie z Piasecznie odjeżdża więcej pociągów niż z Zalesia Górnego.
– Niestety kolej ma też opóźnienia – podkreśliła radna Morawska. – Młodzież w drodze do szkoły nie ma jak dojechać z Zalesia by zdążyć na kolejny pociąg do Piaseczna. Może by PKP wprowadziło jakąś komunikację zastępczą na tym odcinku?
Radna poddała też pomysł by zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów linii L 13, która pozwala dojechać z Zalesia Górnego do Piaseczna.
O problemach mieszkańców korzystających z komunikacji autobusowej linii 710 i 724 wspomniał radny Michał Mierzwa.
– W niedawnym czasie zostały zmienione trasy i rozkłady jazy. Mieszkańcy, którzy próbują dostać się do pracy do Wilanowa mają wydłużony czas o ok. 40 minut i są narażeni na przesiadki – powiedział radny i poprosił o podjęcie rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego.

AB

9 KOMENTARZE

  1. Jak zwykł zwyczajem temat bezpieczeństwa w Chyliczkach olany z góry na dół . Jak ktoś zginie na przejściu lub na ul Moniuszki pod kołami tirów to wtedy podejmą działania.

    BRAWO GMINO !

  2. Pavel, ważniejsze że będziesz mógł się integrować w przestrzeni miejskiej wdychając duża ilość pm2.5 przy neonie 'I love Piaseczno’ …

  3. Czytając jak radni przedstawiają problemy mieszkańców? Komunikacja, odwodnienia , iluminacja światełek, lokale, Brawo. A co z kanalizacją , która wymaga dużych nakładów, i są wsie które w XXI w jej nie ma. Przed wyborami obecni radni jeździli po spotkaniach i wazelina wypływała z ust. A teraz ograniczają się do swojej miejscowości. Super

    • Moja kanalizacja działa:codziennie rano-czasem siadam na klozet 2 razy.Masz problem ze swoją;idź do lekarza,zapłać pierdolony żebraku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię