Radni przeznaczyli 300 tys. zł na oświetlenie ulicy Szkolnej

3

LESZNOWOLA Powiat cały czas czeka na odesłanie przez gminę projektu porozumienia w sprawie wspólnej przebudowy ulicy Szkolnej w Lesznowoli. Bez tego dokumentu niemożliwe jest ogłoszenie przetargu na pierwszy etap inwestycji


O problemach komunikacyjnych między gminą a powiatem, związanych między innymi z planami kompleksowej przebudowy ulicy Szkolnej, pisaliśmy kilka tygodni temu.
– Projekt porozumienia wysłaliśmy 1 lipca, jak tylko otrzymamy je z powrotem ogłosimy przetarg na pierwszy etap inwestycji, czyli od ulicy Słonecznej do Poprzecznej – zapowiada starosta Ksawery Gut. – Co do drugiego etapu, to będzie on możliwy do zrealizowania po zakończeniu prac projektowych związanych z budową oświetlenia.
Podczas ostatniej sesji rady gminy, która odbyła się w ubiegły czwartek, na budowę oświetlenia wzdłuż Szkolnej radni zarezerwowali w budżecie 300 tys. zł. Wcześniej przeznaczyli 20 tys. zł na projekt oświetlenia. Jako że gmina zabezpieczyła pieniądze na swoją część inwestycji wydaje się, że teraz budowa drogi powinna nabrać przyspieszenia.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Może lepiej z tym poczekać do zakończenia prac związanych z budową „Puławskiej bis”?! Teraz pojazdy budowy zniszczą wszystko w okolicy. Wystarczy zobaczyć jak wygląda Krasickiego w Nowej Woli albo ile codziennie jeździ ciężarówek, spychaczy i koparek ul. Postępu.

  2. Szkolną nie poruszają się samochody ciężarowe. Nie ma co czekać!!! Trzeba robić remont.
    Chyba, że Mieszkaniec powiatu miał na myśli 721Bis, która na razie nie powstanie, bo nieudolność GDOŚ nie pozwala na wydanie decyzji środowiskowej, a w zasadzie są to protesty dwóch rodzin, które blokują inwestycję!!!!

    • Poruszają się nie tylko samochody ciężarowe (wywrotki) ale i spychacze oraz koparki a także beczkowozy. Gdyby jeździły wyłącznie samochody osobowe, to szkolna nie była by tak spękana i z taką ilością ubytków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię