Radni przyznali sobie diety. Wojewoda stwierdził, że uchwała jest nieważna

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Pod koniec listopada radni podjęli uchwałę, określającą zasady przyznawania diet. Wojewoda dopatrzył się w niej jednak uchybień i w grudniu stwierdził jej nieważność. W czwartek radni pochylą się nad kwestią diet ponownie


Nowa uchwała ma uwzględniać wszystkie uwagi organu nadzorczego. A jakie diety zamierzają przyznać sobie radni? Na najwyższe uposażenie (maksymalne dla gmin i miast, w których mieszka od 15 tys. do 100 tys. osób) może liczyć przewodnicząca rady Agata Wilczek. Otrzyma ona 3221 zł. Wiceprzewodniczący rady miejskiej mogą liczyć na dietę w wysokości 2577 zł, przewodniczący komisji stałych lub doraźnych – 2900 zł, zaś szeregowi radni – 2255 zł. Jeśli radny nie przyjdzie na posiedzenie komisji, której jest członkiem, jego dieta obniży się o 10 proc. (każdy radny musi pracować przynajmniej w dwóch komisjach, aby otrzymywać dietę bazową).

TW

1 KOMENTARZ

  1. A ile tam darmozjadów w tzw biurze prawnym, co uchwała to bubel.Nawet 5 milionów szuka kancelaria prawna z zewnątrz.Czas przetrzepać to towarzystwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię