Radni przyznali środki na przebudowę ważnej drogi i skrzyżowania

2

PIASECZNO Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej radni wprowadzili do budżetu łącznie ponad 10 mln zł na przebudowę ulicy Księcia Janusza I Starego oraz modernizację skrzyżowania drogi 722 z alejami Kasztanów i 3 Maja w Zalesiu Dolnym


O fatalnym stanie ulicy Księcia Janusza I Starego pisaliśmy wielokrotnie. Niedawno poinformowaliśmy, że gmina ma już wszystkie niezbędne projekty i ZRID na rozbudowę arterii.
– Nie mamy jeszcze zapewnionego finansowania, chcemy aby sejmik województwa mazowieckiego partycypował w tym zadaniu – mówił przed miesiącem burmistrz Daniel Putkiewicz. Wygląda na to, że burmistrzowi udało się dojść z sejmikiem województwa do porozumienia, bo na dzisiejszej sesji radni przyznali pomoc rzeczową dla województwa mazowieckiego na realizację tego zadania (przebudowywana arteria to fragment wojewódzkiej drogi 722). W 2020 roku zarezerwowano na ten cel ponad 5,8 mln zł, zaś w 2021 – ponad 2,5 mln zł (według kosztorysu inwestycja ma pochłonąć około 12 mln zł). Co ma zostać zrobione za te pieniądze? Na odcinku od ronda Solidarności do wysokości ulicy Przedwiośnia ma być zrobiona nowa jezdnia, chodniki oraz skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Na skrzyżowaniu drogi 722 z ul. Przedwiośnia i 1 Maja ma powstać małe rondo. W ramach prac zostanie wykonane nowe oświetlenie i odwodnienie. Włącznik w drogę krajową 79 nie będzie przebudowywany, bo miejsce to znajduje się już w zarządzie GDDKiA.
– Cieszę się, że powstanie atrakcyjna aleja z zielenią oraz nową ścieżką rowerową – mówi Daniel Putkiewicz. Swego entuzjazmu nie kryła też radna Ewelina Wójcik, która podkreśliła że w najbliższym czasie stan regularnie podtapianej, dziurawej drogi zostanie ucywilizowany.
Radni zdecydowali też o przyznaniu pomocy finansowej województwu mazowieckiemu w wysokości 2,1 mln zł na przebudowę skrzyżowania drogi 722 (aleja Polskiego Państwa Podziemnego) z alejami Kasztanów i 3 Maja w Zalesiu Dolnym.
– To będzie rewolucyjna zmiana dla całego Zalesia Dolnego – zauważyła radna Magdalena Woźniak. – To, co dzieje się na tym skrzyżowaniu, to jest dramat. Dziękuję za przygotowanie tej inwestycji.
Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania jest planowana jeszcze w tym roku i powinna kosztować około 3 mln zł. Gmina ma już wszelką niezbędną dokumentację umożliwiającą zrealizowanie tego zadania. Na skrzyżowaniu ma zostać wykonana nowa jezdnia oraz lewoskręty z drogi 722. Powstanie też chodnik i ścieżka rowerowa na fragmentach alei 3 Maja i alei Kasztanów z przejściem przez tor kolejki wąskotorowej. Skrzyżowanie zostanie oświetlone i zyska nową sygnalizację świetlną.

CZYTAJ TAKŻE:  Na zamkniętym skrzyżowaniu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

TW

2 KOMENTARZE

  1. Jak Patrzę na te inwestycje to mi się płakać chce. Jeszcze nie widziałem żeby po takich zabiegach coś się poprawiło. W centrum (Kościuszki) po remoncie zlikwidowano kilkanaście miejsc parkingowych, koło stacji PKP również niby jest lepiej ale jest gorzej, miejsc parkingowych ubyło, teraz tego nie widać ale jak życie wróci do normalności po koronawirusie to dopiero będą kwiatki a parkinów jak nie było tak nie ma. A znając praktyki piaseczyńskiego magistratu jak nawet zbudują ten, jakże potrzebny parking, to i tak pewnie zaraz wprowadzą tam strefę płatnego parkowania….?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię